poniedziałek, 22 lipca, 2024
spot_img
Strona głównaRecenzje SprzętuŻyłka PB Products Control Mono

Żyłka PB Products Control Mono

Żyłka PB Products Control Mono, wybór jest prosty, ponieważ jestem totalnym zwolennikiem łowienia na żyłkę dlatego postanowiłem, że muszę się z Wami podzielić ciekawą refleksją na temat żyłki, którą ostatnim czasem używam, dzięki uprzejmości firmy NG24.pl. Około 6mc temu postanowiłem zamienić dotychczasowe moje żyłki na żyłki marki PB Products. Bardzo dużo słyszałem i czytałem pozytywnych opinii na temat tego produktu, więc postanowiłem sam sprawdzić jej jakość.

W tym sezonie moim wyborem została żyłka PB Products Control Mono 0,35mm ponieważ ta grubość żyłki jest dla Mnie idealna. Zacznijmy może od tego, że zawsze nawijając żyłkę na szpulę, wrzucałem ją do wody i na mokro nawijałem, wiem, że niektórzy negują taki sposób nawijania, ale wiem też, że są również zwolennicy takiego sposobu nawijania żyłki na szpulę. Tym razem postanowiłem nawinąć żyłkę na “sucho” tak żeby mieć porównanie do poprzednich metod nawijania jakie stosowałem.

Żyłki PB Products Control Mono nadają się zarówno do rzutu rozmiary 0,25mm – 0,30 mm jak i do wywózki 0,35 – 0,38 jak i 0,43 mm. Charakteryzują się one kontrolowaną rozciągliwością a jednocześnie miękkością, dobrze się wiążą i są odporniejsze na przetarcia niż większość żyłek oferowanych obecnie na rynku. Czego byłem świadkiem na ostatniej zasiadce, gdzie wywoziłem kilkanaście razy zestawy pod zatopione drzewo i krzaki. Podczas brania zarówno zacięcie jak i hol nie dały odczuć, że żyłka się rozciąga, cały czas byłem w stanie kontrolować hol czego dowodem jest ryba poniżej.

Poniżej amur złowiony podczas tej samej zasiadki dał mi nieźle popalić, robiąc świece, piruety, a przy brzegu dwa razy wchodząc w trzcinę. Jak zawsze przed każdym kolejnym wywiezieniem sprawdzam stan przyponu, żyłki szczególnie po takich akcjach! Miłe zaskoczenie na żyłce nie było niczego co mogłoby być niepokojące.

Specjalna silikonowa powłoka na żyłce Pb sprawia, że dzięki temu łatwiej schodzi ona ze szpuli naszego kołowrotka. Duża odporność na przetarcia oraz niewielka rozciągliwość umożliwiają stosowanie jej również na dalekich dystansach, łowiąc zarówno z rzutu jak i wywózki o czym pisałem wyżej.

Poniżej kilka subiektywnych plusów żyłki PB Products po 6 miesięcznym użytkowaniu w różnych warunkach, od wywózki po rzucanie, kamienie, gałęzie – słońce czy deszcz.

Specyfikacja produktu:

  • Żyłka karpiowa PB
  • Mała rozciągliwość
  • Miękka
  • Dobra wytrzymałość na węźle
  • Odporna na przetarcia
  • Powleczona warstwą silikonu
  • Naturalny, przeźroczysto-zielony kolor
  • Brak pamięci kształtu

Pełne podsumowanie żyłki zrobię na koniec sezonu i wtedy będę miał porównanie z poprzednimi produktami jakich używałem. Po 6mc użytkowania zdecydowanie Polecam żyłkę PB Products Control Mono 35/00mm.

Używam również innych produktów od Holenderskiej marki PB Products, ale o tym napisze, kiedy indziej.

Jakość to podstawa

Jeśli szukasz namiotu i nie wiesz jaki wybrać zobacz tutaj – Namioty

Paweł Ładniak
Paweł Ładniakhttp://pawelfishmaniak.pl/
Kocham robić to co Robię :)No Fishing - No Life
ZOBACZ TAKŻE

POPULARNE WPISY