poniedziałek, 22 lipca, 2024
spot_img
Strona głównaPoradyJaką latarkę czołową kupić?

Jaką latarkę czołową kupić?

Jaką latarkę czołową kupić? Oświetlenie na rybach od zawsze było niezbędną i istotną rzeczą dla każdego wędkarza, zaczynając od bezpieczeństwa w nocy naszego po ułatwienie nam wędkowania. Moglibyśmy przecież wybrać klasyczną latarkę, niestety nie spełniała by ona zamierzonego celu, bo przecież potrzebujemy z reguły dwóch wolnych rąk. Podczas wędkowania najlepiej sprawdza się więc latarka czołowa. Dodatkową zaletą jest to, że za każdym razem oświetlasz miejsce, na które patrzysz.

Długo szukałem po różnych forach, opinii co wędkarze polecają i postanowiłem udać się do zaprzyjaźnionego sklepu w Warszawie NG24.pl przy ulicy Małowiejskiej. Przede wszystkim żeby mieć większy wybór, mieć możliwość sprawdzenia i wysłuchania osób które mają z takimi dylematami, pytania do czynienia na co dzień.

Wędkarze używają często tych samych latarek, co inni użytkownicy. Warto jednak pamiętać, że istnieje jedna funkcja, którą musi posiadać czołówka, aby wędkarz był usatysfakcjonowany jej wyborem. To regulacja kąta nachylenia naszej czołówki. Kolejną sprawa bardzo istotną jest to aby nasza czołówka była wodoszczelna, nigdy nie możemy przewidzieć jaka pogoda nas zastanie na wodą.

ruchoma przód

Bardzo istotnym czynnikiem w latarce czołowej, jaką kupisz, będzie ilość lumenów. Za ich pomocą określa się jasność światła w latarkach i innych źródłach światła. Im będzie ta wartość większa, tym oczywiście więcej światła emituje dioda. Nie można zapomnieć również o tym, że porządna czołówka jest wyposażona w kilka trybów świecenia, a najlepiej, jeśli będą przynajmniej trzy. Pozwoli to na dobranie odpowiedniej mocy do warunków. W przypadku dużych, otwartych przestrzeni będziesz chciał używać najmocniejszego trybu, aby oświetlić więcej terenu. Średni tryb przyda się do oświecenia terenu przy namiocie. Najmniejsza moc w najniższym trybie będzie idealna do poświecenia w namiocie.

System zasilania – akumulatorki czy baterie?

To wszystko zależy w jakim miejscu będziemy używać latarki, czy będziemy mieli łatwy dostęp do źródła prądu. Akumulatory są świetne, bo dają dłuższy czas świecenia, ale do jego doładowania musisz mieć co najmniej powerbank. Baterie na pewno sprawdzą się w miejscach gdzie nie będziemy mieli jak naładować naszej latarki.

W niektórych latarkach jest również możliwość wyboru barwy światła, jakiej chcesz użyć. Może to być światło koloru czerwonego lub zielonego. Niektóre latarki świecą w różnych kolorach. Tryb czerwony nie oślepia innych. Tryb zielony ułatwia czytanie w namiocie – nie oślepia ono tak, jak białe i nie odbija się tak od płaskich powierzchni.

Czy warto inwestować w oświetlenie?

Kiedyś kupiłem tanią Chińską latarkę z bazarku, fajna w kolorze “camo” dobrze świeciła, grosze kosztowała. Długo się nie nacieszyłem najpierw w ciągu 10min z moich nowych baterii zrobiło się zero, to po kolejnych 15min włącznik wypadł :), możecie sobie wyobrazić moja furię w nocy! Powiedziałem wtedy stop są rzeczy na których nie można oszczędzać, szczególnie kiedy nasze życie również jest od tego zależne. Postawiłem i zainwestowałem w porządną czołówkę i wybór padł na PowaPacks Ultralite. Pełna charakterystykę znajdziecie na stronie sklepu karpiowego NG24.PL.

Dlaczego taka latarka, w kilku słowach odpowiem Wam co zadecydowało o tym:

• Super jasna dioda COB
• 5 trybów oświetlenia
• Maksymalna jasność 450 lumenów
• Aktywacja czujnika ruchu
• Bateria litowa o dużej pojemności
• Akumulator USB z dołączonym przewodem
• Czas palenia 2,5 godziny (max 450lm)
• niewielka waga (60g)
• IPX5

Już w krótce pojawi się bardziej obszerny artykuł o świetle na jesienne zasiadki.

Zapraszam również do przeczytania: ŻYŁKA PB PRODUCTS CONTROL MONO

Jeśli chcesz być na bieżąco zapraszam na Facebook

Paweł Ładniak
Paweł Ładniakhttp://pawelfishmaniak.pl/
Kocham robić to co Robię :)No Fishing - No Life
ZOBACZ TAKŻE

POPULARNE WPISY