poniedziałek, 15 lipca, 2024
spot_img
Strona głównaPopularneIrlandzkie karpie z Oaklands

Irlandzkie karpie z Oaklands

Irlandzkie Karpie z  Oaklands

Kilka słów o łowisku oraz zasadach panujących

Oaklands Jezioro jest to 4,5 hektarowe sztuczne jezioro położone na obrzeżach miasta New Ross w pięknym hrabstwie Wexford. Jest on zaopatrzone w takie ryby jak karp, lin,leszcze. Ma 60 stanowisk , wszystkie dostępne dla inwalidów, toalety, kawa / herbata i zimne napoje. Jest też w pełni zaopatrzony sklep wędkarski na miejscu.

Karpie w Irlandii hmm słyszałem o kilku łowiskach baa nawet 2 lata temu odwiedzałem jedno łowisko systematycznie i bez sukcesów . W tym sezonie postanowiłem pojeździć za ” Karpiszonami ” i zgadaliśmy się z Czarkiem czemu by nie pojechać do na jezioro Oaklands i zobaczyć co się tam dzieje : Zaplanowane i postanowione jedziemy w czwartek skoro świt 🙂 , mały rekonesans w sklepie wędkarskim , Czarek w internecie – burza mózgów i już wszystko wiemy . Na łowisku można używać tylko haczyków bez zadziorowych , rybek nie można przetrzymywać w sitkach hee dla Nas bomba fotka i do wody jak cos złowimy , ponieważ prognozy były takie że przez cały dzień jak się złowi 2-3 szt to jest rewelka . Jak pisałem skoro świt ruszamy w długą drogę aby od samego otwarcia mieć możliwość wędkowania , po ponad 2 godzinach jazdy jesteśmy na miejscu , meldujemy się u właściciela kilka słów oglądamy łowisku , a za chwilkę już z całym ” karpiarskim majdanem ” meldujemy się przy podestach . Właściciel życzy nam powodzenia i szczęścia w złowieniu ” czego kol wiek ” popatrzyliśmy na Siebie z uśmiechem i zaczęliśmy rozkładać sprzęt moja pierwsza wędka loduje w wodzie na haczyku mielonka z Lidla

Po 10 min dźwięk który chyba wszyscy uwielbiają jak żyłka zchodzi z kołowrotka a szpula nabiera rozpędu przy wypuszczaniu linki . Zacięcie i siedzi walczy całkiem fajnie ale cóż w podbieraku okazuje się że nie jest taki wielki jak walczył około 1,5-2 kg , potem Czarek rozpoczyna swój koncert i łowimy na zmianę , testując różne przynęty , nawet deszcz nie był straszny wynik końcowy na 6,5 godz wędkowania to Czarek 13szt karpiszonów , natomiast Ja 9 szt 🙂 chciałbym dodać że te karpie różnią się od np Polskich są jak widać na zdjęciu bardziej podłużne ” coś jak amur ” dzień zajefajnie spędzony nad wodą , brania nie pozwalały na nudę ,właściciel łowiska zdziwiony i to bardzo ale cóż tak czasem bywa .Poniżej kilka fotek z wyprawy zapraszam do oglądania .

Kilka ważnych informacji :

1. Haczyki tylko bezzadziorowe max nr 8

2. Każda ryba wraca do wody

3. Zakaz używania wędek morskich oraz wędek z bardzo delikatną szczytówką

4. Zakaz używania kulek , jokersa oraz blooworms

5. Podbierak musi być używany przy każdej wyciąganej rybie

6. Zakaz spożywania alkoholu

7. zakaz palenia ognisk

8. Każde złe traktowanie ryb grozi usunięcie z łowiska

9. Maxymalna żyłka 15lb

10.Każda ryba fotografowana musi znajdować się nad matą do odhaczania ryb .

Łowisko jest znakomicie przystosowane dla osób niepełnosprawnych co jest wielkim atutem .

pozdrawiam Paweł Ładniak

Paweł Ładniak
Paweł Ładniakhttp://pawelfishmaniak.pl/
Kocham robić to co Robię :)No Fishing - No Life
ZOBACZ TAKŻE

POPULARNE WPISY