sobota, 25 maja, 2024
spot_img
Strona głównaPoradySygnalizatory Vimarco FNX

Sygnalizatory Vimarco FNX

Sygnalizatory Vimarco FNX – dzisiaj będzie właśnie o tym mój wpis, dzięki uprzejmości firmy Vimarco trafiły do Mnie na testy sygnalizatory Vimarco FNX model 2021/2021r.

Na początku kilka słów o Firmie – Vimarco bo od tego wypadałoby zacząć – Polski producentem sygnalizatorów dotykowych. Od 2009r. specjalizujemy się w produkcji sygnalizatorów brań. Z roku na rok Vimarco jest coraz bardziej rozpoznawalną marką nie tylko na rynku polskim ale i zagranicznym. Firma prowadzi pełny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

FNX To pierwszy na świecie sygnalizator z panelem dotykowym ! Przejdźmy do rzeczy czyli sygnalizatorów FNX 2021 bo warto przedstawić Wam kilka ciekawych informacji. Nie chcę tutaj Was zasypywać wszystkimi parametrami oraz specyfikacjami sygnalizatorów czy tez centralki, bo to wszystko znajdziecie na stronie producenta TUTAJ…. Ja chciałbym napisać moje spostrzeżenia jako użytkownika FNX 2021.

Made in Poland..?
Zgadza się sygnalizatory FNX są w 100% produktem wyprodukowany w Polsce, z bardzo wysokiej jakości materiału i co najważniejsze jak się nie mylę Vimarco jest pierwszą firmą na świecie która wyprodukowała sygnalizatory i centralkę dodatkową co czyni ten zestaw dodatkowo ekskluzywnym.

walizka
bezpieczna walizka

Centralka czyli punkt dowodzenia?

Centralka wygląda niczym smarfon, płaska z dotykowym panelem który jest odporny na warunki atmosferyczne, zabezpieczony w gumowej obudowie daje nam poczucie bezpieczeństwa i zabezpiecza centralkę przed niekontrolowanym uszkodzeniem. Co znajdziemy na naszym panelu : cztery ruchome diody LED, które poruszają się w górę lub w dół w zależności od kierunku brania zarówno na sygnalizatorze, jak i na odbiorniku oraz posiadają 8-sekundową pamięć po braniu. Najnowszy system odczytu impulsów z rolki – FNX. Dzięki zastosowaniu tej technologii uzyskano możliwość wysokiej czułości sygnalizatora. (w obecnej wersji 8 impulsów z jednego obrotu rolki)..Centralka wyposażona w linijkę diodową RGB , która w 1:1 wyświetla nam to co się dzieje na sygnalizatorze, dodatkowo centralkę wyposażono w latarkę z dwoma opcjami.

Bardzo dobrym rozwiązanie jest również automatyczna blokada centralki po kilku sekundach, odblokowanie centralki jest za pomoca naciśnięcie dwóch różnych przycisków na panelu co czyni ją bezpieczna przed nie kontrolowanym wyłączeniem w kieszeni.

  • Zasilanie- akumulator ( pojemność 1300mA )
  • Ładowanie – poprzez złącze mikro USB ( w zestawie ładowarka sieciowa , samochodowa przewód USB-Mikro USB. Możliwość ładowania z dowolnego źródła )
  • Opcja sprawdzenia poziomu naładowania akumulatora.
  • Sygnalizacja wyładowania akumulatora.
  • Zabezpieczenie przed całkowitym wyładowaniem akumulatora

Czas pełnego cyklu ładowania centralki to około 3 godziny. Czas ciągłej pracy w zależności od aktywności działania szacowany na 6-10 dni.

centralka
centralka

Sygnalizatory

Kształt sygnalizatora a w szczególności miejsce położenia wędziska i jego konstrukcja eliminuje nam stosowanie jakichkolwiek dodatkowych elementów wspomagających przy braniach bocznych.  Najnowszy system odczytu impulsów z rolki – FNX. Dzięki zastosowaniu tej technologii uzyskano możliwość wysokiej czułości sygnalizatora. (obecnej wersji 8 impulsów z jednego obrotu rolki). Bardzo przydatną i pomocną informacje uzyskujemy na wyświetlaczu centralki jak i sygnalizatora pamięć gdzie i w jakim kierunku było branie, dzięki linii diodowej. Do naszej dyspozycji jest możliwość wyboru koloru diod w 8-śmiuch kolorach. Możliwość zmiany koloru w trakcie pracy sygnalizatora, 4-ro poziomowa regulacja jasności świecenia diod z opcją wyłączenia

Panel dotykowy pojemnościowy – sygnalizator wyposażono w panel dotykowy pojemnościowy, odporny na warunki atmosferyczne, niskie temperatury i wilgotność. Sygnalizator w pełni wodoszczelny. Bardzo precyzyjny i prosty w obsłudze w szczególności możliwość wymiany rolki bez ingerencji serwisowej. Po odkręceniu klapki z baterii mamy dostęp do naszej rolki. Wyjście na swingera RGB – możliwość podpięcia swingera , hangera standardowego , oraz naszych nowych Hagerów i swingerów RGB . Sygnalizator automatycznie wybiera rodzaj podpiętego urządzenia.

Na chwilę obecną sygnalizatory przeżyły ze mną ulewny deszcz i burze oraz mega palące słońce i nic z tych rzeczy nie wpłynęło negatywnie na pracę sygnalizatorów jaki centralki. Co do zasięgu centralki najdalej ani dzień dzisiejszy odległość jaką sprawdzaliśmy było 100metrów i wszystko jak wyżej opisane działało 1:1 co naprawdę może cieszyć. W planach będzie test większej odległości nie tylko w linii prostej ale również z większymi naturalnymi przeszkodami.

sygnalizator
sygnalizator
zestaw
zestaw

Swingery VIMARCO FNX SW-RGB dostępne są u producenta pojedynczo lub w zestawie czterech sygnalizatorów w stylowym i solidnym futerale.

Swinger posiada opcją podłączenia do sygnalizatora.
Absolutną nowość, wyposażone w diodę RGB ,która automatycznie zmienia kolor dostosowując do koloru diod w sygnalizatorze. Swinger bardzo dobrze zdaje egzamin przy dalekich wywózkach zestawu. W głowicy znajduje się sprawdzony system pewnie trzymający żyłkę .

rgb
swinger
kolor
kolor

Będę starał się na bieżąco Was informować jak działają sygnałki i centralka podczas jesiennych połowów, dodatkowo przygotuje już nie długo materiał filmowy w którym zaprezentuję dokładne działania FNX 2021R. Po krótkim ale treściwym użytkowaniu gorąco polecam ten produkt, tym bardziej że firma Vimarco ma serwis jak i produkcję w Polsce, a to jest bardzo ważne.

Jaką żyłkę użyć na to pytanie znajdziecie odpowiedz TUTAJ , zapraszam również na mój kanał YouTube oraz Facebook.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Paweł Ładniak
Paweł Ładniakhttp://pawelfishmaniak.pl/
Kocham robić to co Robię :)No Fishing - No Life
ZOBACZ TAKŻE

POPULARNE WPISY