niedziela, 3 marca, 2024
spot_img
Strona głównaPoradyOgrzewanie w namiocie

Ogrzewanie w namiocie

Ogrzewanie w namiocie – Ostatnich kilka dni spędziłem nad wodą i nocne temperatury wymusiły użycia, a by komfort zasiadki był lepszy. Dostałem od Was masę zapytań jakiego grzejnika używam, postanowiłem po krótce najważniejsze informacje napisać dla Was. Mam nadzieje, że będą pomocne i wskazówki w tym artykule przydadzą się przy wyborze ciepła do naszego namiotu.

Gdy nie ma prądu, najłatwiejszym i najskuteczniejszym sposobem na ogrzanie namiotu jest grzejnik na propan lub gaz, albo grzejnik na naftę. W moim przypadku zaczynałem od grzejnika gazowego na “kartusze”, ale od ponad roku używam pieca naftowego Qlima.

piecyk

Piecyk Qlima R4224S TC jest kompaktowym i lekkim piecykiem naftowym. Grzejnik Qlima nie wymaga instalacji zasilającej ani odprowadzającej, co pozwala na pełną swobodę miejsca ulokowania pieca. Piec wykorzystuje paliwo, które jest bezpieczne dla przebywających w pomieszczeniu ludzi. Użytkowanie urządzenia jest w pełni bezpieczne, ze względu na funkcję zabezpieczenia przed przewróceniem. Wyposażony jest również w czujnik temperatury, dzięki której piec wyłączy się, jeżeli w temperatura w pomieszczeniu przekroczy 33°C. Dodatkowy komfort zapewnia nakrętka Clean Grip, dzięki której nie ma możliwości przypadkowego zabrudzenia podczas uzupełniania zbiornika z paliwem.

zbiornik na naftę
jak napełnić zbiornik
pompka

Pojemność zbiornika 4litry, a czas pracy przy pełnym zbiorniku 14,2-46,5h w zależności od mocy ustawienia płomienia. Dodatkowo z tego co podaj producent, ale ja nie miałem okazji sprawdzić grzejnik posiada czujnik jakości powietrza, dzięki któremu piecyk automatycznie się wyłączy, jeżeli pomieszczenie nie będzie wystarczająco przewietrzone lub wentylacja będzie niedostateczna.

komfort

Czy piecyki naftowe są bezpieczne?

Jeżeli do tej pory zastanawiałeś się, czy korzystać z piecyków naftowych, to nie powinieneś już dłużej się wahać. Najwięcej wątpliwości budziło pytanie, czy grzejniki naftowe są bezpieczne? W nowoczesnych piecykach zostały użyte takie zabezpieczenia, dzięki którym możesz je stosować wszędzie, gdzie tylko chcesz. Wymagana jest tylko podstawowa wentylacja pomieszczenia. Piecyki naftowe są energooszczędne i wydajne, a co równie ważne, nie potrzebują do zasilania prądu ani gazu.

Paliwo jakie pierwszym razem używałem było to Qlima, a obecnie używam Kasai

nafta

Zapraszam również na mój fanpage – Facebook

Oraz do przeczytania artykułu jaką żyłkę wybrać – TUTAJ

Paweł Ładniak
Paweł Ładniakhttp://pawelfishmaniak.pl/
Kocham robić to co Robię :)No Fishing - No Life
ZOBACZ TAKŻE

POPULARNE WPISY