piątek, 24 maja, 2024
spot_img
Strona głównaPrasaRzeka Bzura - giną ryby!! Wody Polskie wstrzymały prace

Rzeka Bzura – giną ryby!! Wody Polskie wstrzymały prace

Rzeka Bzura – giną ryby – w mediach społecznościowych pojawiło się nagranie udostępnione przez jednego z wędkarzy, na filmie możemy zauważyć poranione ryby oraz martwe jak możemy przeczytać w intrenecie.

Po doniesieniach o martwych rybach Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Warszawie opublikował 14 grudnia na swojej stronie internetowej komunikat w tej sprawie.

Czytamy w nim, że Wody Polskie wstrzymały prowadzone na rzece prace i powołały zespół ekspertów, którzy zbadają, czy prace przebiegały zgodnie z zapisami umowy i przepisami prawa.

Prace utrzymaniowe na Bzurze w prowadzone są na długości 4,2 km. Jak wskazano w komunikacie, polegają one na ręcznym ścinaniu odrostów krzaków ze skarp i dna rzeki, ręcznym wykoszeniu porostów ze skarp rowów, koron i skarp nasypów, mechanicznym wykoszeniu porostów ze skarp, hakowaniu z roślin porastających dno i lustro wody bez usuwania namułu z dna, mechanicznym oczyszczeniu umocnień betonowych przy mostach.

Wody Polskie zaznaczają, że Bzura na terenie Łowicza ostatnio była konserwowana w 2016 roku. – Przez ostatnie lata skarpy rzeki bardzo zarosły krzakami, a dno rzeki porosło roślinnością denną zawężając lustro wody miejscami do 8-10 m – czytamy w oświadczeniu.

Przeprowadzone prace mają zapewnić swobodny przepływ wód z terenów zlokalizowanych powyżej Łowicza, a przyległe do rzeki tereny rolnicze nie będą zalewane. W oświadczeniu wskazano, że o ich przeprowadzenie zabiegał również łowicki ratusz.

źródło – Łowicz24

Paweł Ładniak
Paweł Ładniakhttp://pawelfishmaniak.pl/
Kocham robić to co Robię :)No Fishing - No Life
ZOBACZ TAKŻE

POPULARNE WPISY