poniedziałek, 15 lipca, 2024
spot_img
Strona głównaPoradyMulti-Rig - Jak zrobić?

Multi-Rig – Jak zrobić?

Multi-Rig – Jak zrobić? Multi Rig został zaprojektowany jako przypon do prezentacji wyłącznie kulek pływających. Prezentacja kulki Pop Up jaką można dzięki niemu uzyskać, doskonale nadaje się do przechytrzenie dużego, ostrożnego  karpia. Wszechstronność stosowania Multi-riga dała się poznać na pewno nie u jednego wędkarza.

Multi-Rig – Jak zrobić – Jego zaletą jest łowienie w sporych chwastach, głębokim mule czy też na zwykłym żwirowatym dnie. Jeśli zamierzasz łowić w sporych chwastach wystarczy, że użyjesz lżejszego klipu ołowianego zwiększając tym długość przyponu. Sytuacja jest identyczna w przypadku łowienia na mule. Jak zawiązać taki przypon ?
Zerknijcie na krótką instrukcję poniżej…

mulit rig

1.Odmierz około 30 cm plecionki w otulinie i zawiąż około 3-4 cm pętlę na jednym z końców i przełóż ją przez hak od wewnętrznej strony haka.

Multi-Rig – Jak zrobić.

2. Następnym krokiem jest nałożenie pierścienia (może być to pierścień z wkrętką) – zrób to w taki sam sposób jak na obrazku.

3. Następnie przełóż pętlę przez brzuszek haczyka, dzięki temu otrzymasz kształt litery “D”

4. Przynętę na pierścieniu możemy wiązać za pomocą nici do przynęt. Prawie gotowy przypon będzie wyglądał właśnie tak…

5. Usuń około 2-3 mm otuliny z plecionki dzięki czemu w tym miejscu zrobisz przegub, który będzie twoim wyznacznikiem długości przyponu.

W ostatnim etapie tworzenia Multi-riga zamontuj ołów nad przegubem. Wróć do początku poradnika i zobacz jak wygląda gotowy zestaw postawiony w wodzie.

autor – Michał Strzelecki

więcej o przyponach znajdziesz – TUTAJ

Paweł Ładniak
Paweł Ładniakhttp://pawelfishmaniak.pl/
Kocham robić to co Robię :)No Fishing - No Life
ZOBACZ TAKŻE

POPULARNE WPISY