poniedziałek, 22 lipca, 2024
spot_img

Sierpniowa nocka

Sporo czasu minęło od Naszego wspólnego wędkowania , a to wakacje to znowu praca , ciężko było się ogarnąć na wspólny wyjazd ale w końcu Nam się udało .
Telefon od Adama i proste konkretne pytanie ” Co robimy ? Gdzie jedziemy ? ” na co ja – Adaś gdzie kol wiek aby znaleźć się nad wodą i zarzucić wędki i znowu zapomnieć na chwilę o dniu powszednim ! Temat padł że ruszamy na leszcza , dużego leszcza w okolice Cavan , wszystko uzgodnione , zaplanowane że wyjeżdżamy w sobotę około południa . W miedzy czasie zadzwoniłem do Artura czy nie ma chęci z Nami pojechać , na odpowiedź nie czekałem długo także we trzech ruszamy na nocną zasiadkę . Ponieważ łowisko jest oddalone od Dublina około 140 km wolimy jechać wcześniej niż później być rozczarowanym że ktoś już tam wędkuje , ponieważ miejsce przymnie max 4 wędkarzy , także kto pierwszy te lepszy 🙂 Po ponad godzinnej jeździe jesteśmy na miejscu uff wolne , rozkładamy sprzęt , rozrabiamy zanęty i zaczynamy łowić .

Po dość krótkiej chwili pierwsze płocie meldują się na wędkach , jest dobrze .

Adam zna dość dobrze to łowisko i przekazuje Nam ponocne informacje na jakiej odległości i na co najlepiej łowić . Nauka nie idzie w las i co rzut to ryba płoć , płotka i Płocina  ale jest zabawa do samego wieczora a wręcz musimy przestać zarzucać żeby w spokoju zjeść kolację . Taktyka na noc to przynęta grubsza robak czerwony + kukurydza konserwowa , a nóż może leszcz lun ( po ciuch w myślach ) Lin  Przez noc wchodzą ładne płocie plus Adam traci po ładnej walce rybę przypuszczamy po walce że to mógł być lin !! A później następuje deszcz który zmusza Nas do ucieczki do auta ! ( gdzie każdy zalicza krótką drzemkę ) i już skoro świt łowimy i w końcu Adam dostaje $ BONUSA $ pięknego ciemnego dużego leszcza !!

Do rana łowimy jeszcze kilka pięknych płoci i okoni i nadchodzi czas powrotu do domu ! Podsumowując Nasz wyjazd uważam za naprawdę udany waga pokazała ponad 12 kg ryb które po zważeniu wróciły z powrotem do wody . Podziękowania dla Adama i Artura i cóż do zobaczenia wkrótce .
p.s Film z wyprawy już nie długo znajdziecie na YouTube FishamniakTv zapraszamy

Paweł Ładniak
Paweł Ładniakhttp://pawelfishmaniak.pl/
Kocham robić to co Robię :)No Fishing - No Life
ZOBACZ TAKŻE

POPULARNE WPISY