niedziela, 29 stycznia, 2023
spot_img
Strona głównaHot NewsWody Polskie - opłaty na rok 2023.

Wody Polskie – opłaty na rok 2023.

Wody Polskie są w posiadaniu praktycznie wszystkich jezior i rzek w Polsce, jednym słowem te wody należą do Skarbu Państwa. Tak dla ścisłości tych wód nie można kupić a jedynie wydzierżawić, jak robi to PZW. Obecnie Wody Polskie administrują już 94 obwodami rybackimi.

Wody Polskie dalej zarzucają wędkę [6.01.2023 r.] W całym 2023 roku będziemy mogli łowić amatorsko ryby nadal za 250 złotych. Jednak tak zwana Opłata Krajowa, czyli uprawniająca do wędkowania na większej liczbie łowisk, kosztować będzie 350 złotych

Nasze Łowiska – co to jest?

To projekt wdrożony przez PGW Wody Polskie od 2022 roku, gdzie jedno zezwolenie uprawnia do wędkowanie we wszystkich obwodach rybackich udostępnionych do użytkowania przez dyrektorów Regionalnych Zarządów Gospodarki Wodnej (RZGW). Właściwość miejscowa RZGW wynika z obszarów poszczególnych zlewni i obejmuje terytorium całego kraju.

Program „Nasze Łowiska” będzie docelowo wdrażany w całej Polsce. Aktualnie obowiązuje w 7 z 11 regionów wodnych, w każdym z nich prowadzimy działania dla rozwoju racjonalnej gospodarki rybackiej. Aktualnie Wody Polskie administrują 94 obwodami rybackimi oraz 2 łowiskami specjalnymi w ramach “Naszych Łowisk” (stan na 28.12.2022r.)

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej – okręgi 

Wody Polskie przejęły już sporą część obwodów rybackich w Polsce. Przynależą one do:

Poniżej znajdziecie listę obwodów rybackich jakie są obecnie w posiadaniu Wód Polskich. Dane pochodzą z oficjalnej strony internetowej wody.gov.pl. Są to najnowsze informacje o przejętych obwodach – stan na dzień 28.12.2022. Wykaz prezentuje się następująco:

RZGW w Białymstoku PGW WP:

  • Obwód rybacki rzeki Narew Nr 5;
  • Obwód rybacki rzeki Pisa Nr 1;
  • Obwód rybacki rzeki Pisa Nr 2;
  • Obwód rybacki jeziora Silec w zlewni rzeki Omet Nr 3;
  • Obwód rybacki jeziora Iławki w zlewni rzeki Pisa nr 5;
  • Obwód rybacki jeziora Kiełki w zlewni rzeki Ełk nr 9;
  • Obwód rybacki jeziora Krzywe w zlewni rzeki Ełk nr 21;
  • Obwód rybacki jeziora Łaźno w zlewni rzeki Ełk nr 1;
  • Obwód rybacki jeziora Reszki w zlewni rzeki Jegrznia nr 5;
  • Obwód rybacki jeziora Stoczek w zlewni rzeki Pisa nr 19;
  • Obwód rybacki jeziora Wityny w zlewni rzeki Ełk nr 28

Ostatnio przejęte obwody:

  • Obwód rybacki jeziora Biała Piska w zlewni rzeki Pisa Nr 57
  • Obwód rybacki jeziora Czarne w zlewni rzeki Węgorapa Nr 12
  • Obwód rybacki jeziora Kożuchy Młyn w zlewni rzeka Pisa Nr 52
  • Obwód rybacki rzeki Jarka Nr 1
  • Obwód rybacki jeziora Wądołek Duży w zlewni rzeki Pisa Nr 64
  • Obwód rybacki jeziora Łanowicze w zlewni rzeki Rospuda Nr 5

RZGW w Bydgoszczy PGW WP:

  • Obwód rybacki Jeziora Białe na rzece Miała – Nr 1;
  • Obwód rybacki Jeziora Wielkie na rzece Miała – Nr 2;
  • Obwód rybacki Jeziora Borówno na cieku Skicka Struga – Nr 1;
  • Obwód rybacki Jeziora Sławianowo na cieku Skicka Struga – Nr 4;
  • Obwód rybacki Jeziora Wilczyńskie na cieku bez nazwy w zlewni kanału Ostrowo Gopło Nr 1
  • Obwód rybacki rzeki Szczyra – Nr 1;
  • Obwód rybacki Jeziora Głomskie na rzece Głomia – Nr 1;
  • Obwód rybacki Jeziora Słonowo na cieku bez nazwy w zlewni cieku Mierzęcka Struga – Nr 1
  • Obwód rybacki Jeziora Przecięte na rzece Racza – Nr 1;
  • Obwód rybacki jeziora Bobkowo na cieku bez nazwy w zlewni rzeki Piławka – Nr 2;
  • Obwód rybacki rzeki Noteć Zachodnia – Nr 4;
  • Obwód rybacki jeziora Kochlin Mały na cieku bez nazwy w zlewni rzeki Słopica  – Nr 2;
  • Obwód rybacki jeziora Bukowo Długie na rzece Bukówka – Nr 1;
  • Obwód rybacki jeziora Nowoworowskie na cieku bez nazwy w zlewni rzeki Drawa – Nr 1;
  • Obwód rybacki jeziora Rokitno na cieku bez nazwy w zlewni cieku Nizica – Nr 1;
  • Obwód rybacki jeziora Wielki Staw na rzece Cieszynka – Nr 1;
  • Obwód rybacki jeziora Zamkowe na cieku bez nazwy w zlewni rzeki Żydówka – Nr 2;
  • Obwód rybacki jeziora  Śmiardówka na cieku bez nazwy w zlewni rzeki Głomia – Nr 1;
  • Obwód rybacki jeziora Kleszczyński Staw na cieku bez nazwy w zlewni rzeki Skicka Struga Nr 1
  • Obwód rybacki jeziora Studnickie na rzece Korytnica – Nr 1b;
  • Obwód rybacki jeziora Zieleniewo Duże na cieku bez nazwy w zlewni rzeki Koczynka – Nr 2;
  • Obwód rybacki jeziora Ramka Duża na cieku bez nazwy w zlewni rzeki Koczynka – Nr 3;
  • Obwód rybacki jeziora Osiek (Chomętowskie) na cieku Mierzęcka Struga nr 2.

RZGW w Gdańsku PGW WP:

  • Obwód rybacki jeziora Brzeźno na rzece Młosina (Mlusina, Mlusino) nr 1;
  • Obwód rybacki jeziora Skąpe na rzece Parzenica w zlewni rzeki Wda;
  • Obwód rybacki jeziora Młynek na cieku bez nazwy w zlewni rzeki Drwęca;
  • Obwód rybacki jeziora Glina na cieku bez nazwy w zlewni rzeki Lipczanka;
  • Obwód rybacki jeziora Płochocin (Płochocińskie) na cieku bez nazwy w zlewni rzeki Mątawa;
  • Obwód rybacki cieku Czerwona Struga w zlewni rzeki Brda;
  • Obwód rybacki jeziora Rudno na cieku bez nazwy w zlewni rzeki Kręgiel;
  • Obwód rybacki jeziora Potęgowskie Duże na cieku Struga Potęgowska w zlewni rzeki Bukowina;
  • Obwód rybacki rzeki Łeba nr 4;
  • Obwód rybacki jeziora Sarbsko na rzece Chełst nr 2.

RZGW w Krakowie PGW WP:

  • Obwód rybacki zbiornika Dobczyce na rzece Raba nr 3;
  • Obwód rybacki zbiornika Świnna Poręba na rzece Skawa nr 2;
  • Obwód rybacki zbiornika Tresna na rzece Soła – nr 2;
  • Obwód rybacki zbiornika Porąbka na rzece Soła – nr 3;
  • Obwód rybacki rzeki Raba – nr 2.

RZGW w Poznaniu PGW WP:

  • Obwód rybacki rzeki Ner – Nr 1;
  • Obwód rybacki jeziora Szymanowskie na kanale Szymanowo – Grzybno – Nr 1;
  • Obwód rybacki jeziora Bielskie na cieku Struga Kamionka – Nr 1;
  • Obwód rybacki Jeziora Lusowskie na rzece Sama – Nr 1;
  • Obwód rybacki Jeziora Radziszewskie na rzece Szczanica – Nr 3;
  • Obwód rybacki Jeziora Kierskie Małe na rzece Samica – Nr 2;
  • Obwód rybacki Jeziora Proboszczowskie na cieku bez nazwy w zlewni rzeki Warta – Nr 1;
  • Obwód rybacki Jeziora Łowyńskie na cieku bez nazwy w zlewni cieku Struga Dormowska – Nr 1;
  • Obwód rybacki Jeziora Białe na cieku Struga Lubikowska – Nr 2;
  • Łowisko „Zalew Śremski B”;
  • Obwód rybacki Jeziora Mnisze na cieku bez nazwy w zlewni rzeki Warta – Nr 1.

RZGW w Szczecinie PGW WP:

  • Obwód rybacki Jeziora Dobropolskie (Golenickie) na Kanale Kruszwin (Dopływ z jeziora Dobropolskiego) uchodzącym do rzeki Myśla – nr 1;
  • Obwód rybacki Jeziora Postne na cieku Dopływ z jeziora Postne uchodzącym do rzeki Myśla – nr 1;
  • Obwód rybacki rzeki Rurzyca – nr 3;
  • Obwód rybacki Jeziora Trzemeszno na rzece Pniewa (Dopływ z jeziora Trzemeszno) – nr 1;
  • Obwód rybacki Jeziora Wapnickie Północne na Kanale Sicko (Dopływ z jezior Wapnickich) – nr 1;
  • Obwód rybacki Jeziora Kamienica (Kamnica) na rzece Błotnica – nr 1;
  • Obwód rybacki Jeziora Nicemino (Rekowo) na cieku bez nazwy uchodzącym do rzeki Mszanka – nr 1;
  • Obwód rybacki Jeziora Lubiatowo Północne na rzece Dzierżęcinka – nr 1;
  • Obwód rybacki Jeziora Czarne Wielkie na cieku Dopływ z jeziora Czarnego Wielkiego uchodzącym do Strugi Kramarzyńska – nr 1;
  • Obwód rybacki Jeziora Słosineckie (Słosineckie Wielkie) na rzece Studnica – nr 1;
  • Obwód rybacki Jeziora Pajerskie na cieku Dopływ z jeziora Pajerskiego uchodzącym do rzeki Pierska Struga – nr 1;
  • Obwód rybacki Jeziora Łączno (Zielone) na rzece Grabowa – nr 1;
  • Obwód rybacki Jeziora Zamkowe na cieku bez nazwy uchodzącym do cieku Dopływ z Jeziora Długiego (Dopływ z Jeziora Nidno) – nr 1;
  • Obwód rybacki Jeziora bez nazwy na rzece Myśla – nr 1;
  • Obwód rybacki Jeziora Paweł (Pował) na Kanale Prądnik uchodzącym do Jeziora Kościelne (Lipiańskie Południowe) – nr 1;
  • Obwód rybacki Jeziora Mironów na cieku bez nazwy uchodzącym do Jeziora Grochacz (Grodzkie) – nr 1;
  • Obwód rybacki Jeziora Świdno (Drzewno) na Kanale Głęboki (Kanale Leśny) uchodzącym do rzeki Myśla – nr 1;
  • Obwód rybacki Jeziora Stobno (Stawiń) na rzece Stobnica – nr 1;
  • Obwód rybacki Jeziora Długie na cieku bez nazwy uchodzącym do rzeki Leśnica – nr 1;
  • Obwód rybacki Jeziora Węgorzyce na cieku Dopływ z jeziora Węgorzyce uchodzącym do rzeki Stepnica – nr 1;
  • Obwód rybacki Jeziora Rogówko na cieku Dopływ spod Rogówka uchodzącym do rzeki Brzeźnicka Węgorza – nr 1;
  • Obwód rybacki Jeziora Helka na cieku Dopływ z Zachełmia uchodzącym do rzeki Rega nr 1;
  • Obwód rybacki Jeziora Drzewiany II w zlewni rzeki Radew – nr 1;
  • Obwód rybacki Jeziora Opatówek w zlewni rzeki Chociel – nr 4;
  • Obwód rybacki Jeziora Kołtki (Kątnica) na cieku Odpływ Południowy z Jeziora Bobięcińskie Wielkie (Bobęcino Wielkie) uchodzącym do Jeziora Przyradź – nr 3;
  • Obwód rybacki Jeziora Czarne na cieku bez nazwy uchodzącym do jeziora Zamkowe – nr 1;
  • Obwód rybacki Jeziora Popiel (Studnica, Zofianka) na cieku bez nazwy uchodzącym do rzeki Mołstowa – nr 1;
  • Obwód rybacki Jeziora Parnowskie (Parnowo) na rzece Czerwona – nr 1

RZGW we Wrocławiu PGW WP:

  • Łowisko „Zbiornik Jutrosin”.

Jaką wędkę na karpia – Tutaj

źródło wiadomości Wody Polskie

Paweł Ładniak
Paweł Ładniakhttp://pawelfishmaniak.pl/
Kocham robić to co Robię :)No Fishing - No Life
ZOBACZ TAKŻE

POPULARNE WPISY