niedziela, 3 marca, 2024
spot_img
Strona głównaŁowiskaUroczysko Karpiowe

Uroczysko Karpiowe

Uroczysko Karpiowe to jedno z największych łowisk komercyjnych w Polsce, o dużej populacji dorodnych ryb karpiowatych. Powierzchnia lustra wody to ok. 52 ha, a głębokość dochodzi do 3 m. Na zbiorniku znajdują się tylko 33 stanowiska, dające wędkarzom komfort łowienia i biwakowania podczas dłuższych zasiadek, z dostępem do toalet polowych.

Teren, na którym znajduje się łowisko należy do obszaru chronionego Natura 2000. To urokliwy zakątek z piękną, nieskażoną przyrodą oraz wspaniałym widokiem na Beskidy. Zbiornik charakteryzuje urozmaicona linia brzegowa z łatwym dostępem do wody oraz bogaty drzewostan porastający nabrzeże, dający ukojenie w upalne dni.

Na zbiorniku znajdują się tylko 33 stanowiska, dające wędkarzom komfort łowienia i biwakowania podczas dłuższych zasiadek, z dostępem do toalet polowych.

Uroczysko Karpiowe” obfituje w różne odmiany dorodnych karpi, amury, liny, leszcze, karasie, płocie, jesiotry, sandacze oraz szczupaki. W sumie w łowisku pływa prawie 3500 karpii o średniej wadze oscylującej od 7-12kg, największe okazy karpii mają ponad 23 kg, największe okazy jesiotrów oscylują w okolicach 50kg

  • Średnia głębokość zbiornika to 1m, najgłębsze miejsce około 3m.
  • Dno jest mało zróżnicowane, w środkowej części jeziora znajduje się wyspa, która w zależności od stanu wody pokazuje się ponad powierzchnię lub jest zakryta
    przez wodę.

Osoby korzystające z łowiska mają do dyspozycji rybaczówkę z tarasem, gastronomią, sklepikiem wędkarskim oraz zapleczem sanitarnym, a także bezpłatny parking.

Olbrzymim atutem łowiska jest jego położenie oraz łatwość dojazdu. Zlokalizowane jest w zacisznej części województwa śląskiego, w miejscowości Ligota koło Czechowic- Dziedzic, oddalone o zaledwie 4 kilometry od drogi ekspresowej DK1 (Katowice-Bielsko).

Regulamin Łowiska “Uroczysko Karpiowe” znajdziecie TUTAJ

Uroczysko Karpiowe

Ligota / Czechowice-Dziedzice
ul. Zabrzeska 11a
tel.: 668 729 599 / 698 762 327
mail: uroczyskokarpiowe@wp.pl

PROS – Spodniobuty Premium 👈 sprawdź SAM 👈

Paweł Ładniak
Paweł Ładniakhttp://pawelfishmaniak.pl/
Kocham robić to co Robię :)No Fishing - No Life
ZOBACZ TAKŻE

POPULARNE WPISY