sobota, 25 maja, 2024
spot_img
Strona głównaPopularneLatarka MacTronic Nomad – recenzja

Latarka MacTronic Nomad – recenzja

Kilka dni temu dotarła do mnie latarka czołowa Mactronic model  HLS-NL2-G Nomad o mocy 180 lm i zasięgu 120 metrów na testy .Nie jestem testerem sprzętu oświetleniowego, ale postaram się napisać czego możemy spodziewać się po naszej latarce, kiedy zrobi się ciemno . Wielu z nas uwielbia nocne wędkowanie. Wiemy doskonale, że to właśnie nocą, szczególnie w porze wakacyjnej mamy szansę złowić rekordowe ryby. Jednak aby wędkowanie nocne okazało się przyjemnością, a nie katorgą, musimy być odpowiednio wyposażeni i przygotowani.

Lampa czołowa Nomad posiada diodę Samsunga 3535 LED o mocy 180 lumenów, co jak na tak małe urządzenie jest bardzo dobrym wynikiem.Obudowa posiada dwa przyciski. Większym włączamy latarkę i przełączamy między trybami świecenia, mniejszym włączamy czerwoną diodę umieszczoną także na przedzie. Mactronic Nomad posiada cztery tryby świecenia: pełna moc, połowa mocy, 10% i 2%, a czas pracy dla każdego z nich to odpowiednio 40, 75, 180 i 280 godzin.

Osobno został umieszczony włącznik dla małej czerwonej diody, która może pracować w trybie ciągłym i pulsacyjnym. Uruchomienie czerwonej lampki LED powoduje automatyczne wyłączenie głównego jasnego źródła światła. Po ponownym włączeniu możemy przekonać się, że czołówka posiada pamięć wybranego ostatnio trybu świecenia i zaczyna pracę właśnie w tym trybie.

Widoczne są też w przedniej części czołówki dwa dodatkowe otwory. Za plastikową obudową w tym miejscu kryją się filtry: jeden w kolorze zielonym, a drugi w jasnym, mające na celu rozpraszanie skupionej wiązki światła. Rzecz bardzo przydatna chociażby w namiocie, gdy nie potrzebujemy mieć oświetlonego dalekiego planu, wręcz przeciwnie, bardzo ułatwi nam funkcjonowanie światło rozproszone na całe wnętrze namiotu. W zestawie mamy do dyspozycji dodatkowe dwa dyfuzory do podmiany: czerwony i niebieski. Nie tylko znawcy survivalu je docenią: „Czerwony to podstawowy kolor używany w nocy dla zmniejszenia widoczności na polu walki oraz najmniej odzwyczajający oczy od ciemności. Niebieski i zielony zależnie od preferencji są używane do różnych zadań, między innymi do czytania map.

Zielona diodka zaświeca się z boku po włączeniu czołówki i za parę chwil gaśnie. To nic innego jak wskaźnik poziomu baterii, który sygnalizuje nam potrzebę (lub nie) wymiany baterii na nowe. Kolor zielony oznacza naładowane baterie na poziomie 100-20%, czerwony 20-5%, migający czerwony alarmuje: czas wymienić baterie!

Lampka wykonana jest z wysokiej jakości tworzywa, posiada uszczelnienia umożliwiające używanie jej w złych warunkach pogodowych .

Całość sprawia bardzo solidne wrażenie.

Pasek jest posiada silikonowe cieniutkie wstawki zapobiegające przesuwaniu się czołówki podczas jej użytkowania.

Głowica odchylana jest do dołu pod kątem max 90 stopni, co także ułatwia wykonywanie różnych prac manualnych

Biorąc pod uwagę rozmiar, wagę, tryby jakie oferuje latarka, dodatkową czerwoną diodę uważam, że Mactronic Nomad spełni wszystkie wymagania jakie stawia się przed latarką podczas nocnych wędrówek, kempingu, wycieczek w góry, biegania, jazdy na rowerze .

Zdjęcia – internet

Pozdrawiam 

Paweł

 

 

 

 

Paweł Ładniak
Paweł Ładniakhttp://pawelfishmaniak.pl/
Kocham robić to co Robię :)No Fishing - No Life
ZOBACZ TAKŻE

2 KOMENTARZE

  1. Bardzo fajna i dobra latarka. Dosyć mocna w namiocie lecz na zewnątrz juz mniej jej moc mi sie podoba. Wykonana jest z dobrego i twardego materiału. Po półtora roku używania latarki gdzie przechodziła różne ciężkie upadki i nie tylko jedynie tylko pasek w klapce od baterii mi sie urwał co nie przeszkadza bo klapka i tak dalej sie trzyma.

POPULARNE WPISY