środa, 17 kwietnia, 2024
spot_img
Strona głównaWędkarstwoJedna opłata na cały kraj? Wędkowanie bez karty?

Jedna opłata na cały kraj? Wędkowanie bez karty?

Jedna opłata na cały kraj? Wędkowanie bez karty? Prawda czy wyborczy krzyk? Przecież jest nas ponad 600tyś zrzeszonych.

Ministerstwo Infrastruktury zamierza uprościć wędkowanie w Polsce, planuje odejść od kart wędkarskich i wprowadzić jedną opłatę dopuszczającą do wędkowania – poinformował na piątkowej konferencji prasowej wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk.

Pierwszą zasadniczą zmianą, którą już od początku roku zaproponowaliśmy to jest wprowadzenie jednej opłaty na wszystkie akweny, które znajdują się w jurysdykcji Wód Polskich to jest 250 zł – powiedział wiceminister.

Rząd chce popularyzować wędkarstwo
Dodał, że program, który został przygotowany i nowe rozwiązania, mają na celu przede wszystkim zmniejszenie kosztów wędkowania, uproszczenie sposobu wędkowania i sposobu pozyskiwania pozwoleń wędkarskich oraz popularyzację wędkowania.

Wiceminister poinformował też, że w Wodach Polskich utworzono specjalny departament rybacki, który ma za zadanie przygotowanie rozwiązań, które wyjdą naprzeciw wędkarzom i będą promować wędkarstwo. Departament będzie też dbał o ochronę środowiska, dobry stan wód w zakresie ich zasobów. Chodzi przede wszystkim o zarybienia.

Dodatkowe zarybianie polskich wód

  • W tym roku Wody Polskie przeznaczają 5 mln zł na dodatkowe zarybienia na akwenach i to nie tylko na naszych akwenach. Szeroko zapraszamy do współpracy użytkowników wód, którzy chcieliby się włączyć w ten program – powiedział Gróbarczyk.

Ponadto zadaniem departamentu będzie współpraca z organizacjami społecznymi i zwiększenie bioróżnorodności w polskich akwenach śródlądowych.

Obecny na konferencji prezes Wód Polskich Przemysław Daca poinformował, że trwają prace, aby pozwolenie na wędkowanie można będzie zainstalować w aplikacji mObywatel.

Pytanie tylko czy to nie jest chwyt przed wyborczy?

Zapraszam do działu WYWIADY, gdzie znajdziecie wywiady z ciekawymi ludźmi.

źródło – biznes.interia.pl

Paweł Ładniak
Paweł Ładniakhttp://pawelfishmaniak.pl/
Kocham robić to co Robię :)No Fishing - No Life
ZOBACZ TAKŻE

POPULARNE WPISY