wtorek, 16 kwietnia, 2024
spot_img
Strona głównaPrasaKomiks wędkarski „Fikoty Family – ten o jesiotrach”.

Komiks wędkarski „Fikoty Family – ten o jesiotrach”.

O KOMIKSIE:

To nie bajka! Ryby wielkie jak rekiny i ciężkie niczym Fiat 126p naprawdę pływały kiedyś w polskich rzekach! Jesiotry bałtyckie, nazywane też jesiotrami ostronosymi to ryby niezwykłe. Na świat przychodzą w rzece, dorastają w morzu, a gdy osiągną dojrzałość płciową, wracają z powrotem do rzek – dokładnie w to samo miejsce, w którym się wykluły i tam odbywają tarło.

Jesiotry bałtyckie to również jedne z najstarszych gatunków ryb. Pojawiły się na świecie około 200 milionów lat temu w okresie jurajskim. Nawet z wyglądu przypominają dinozaury! I choć przeżyły dinozaury, nie przetrwały działalności człowieka. Co się stało, że jesiotry bałtyckie na dobre zniknęły z polskich wód? I czy kiedykolwiek wrócą do naszych rzek? Odpowiedzi na te pytania, a także wiele innych ciekawostek znajdziesz w tym komiksie!

Zapraszamy na wspólną przygodę ze zwariowaną rodzinką Fikocińskich! Być może naszych bohaterów znasz już z pierwszego tomu komiksu „Fikoty Family – ten karpiowy”. Jeśli nie, nic straconego! Rodzinka Fikocińskich szybko wciągnie Cię w wir kolejnej wędkarskiej przygody! A jeśli bliskie Ci jest wędkarstwo karpiowe, albo chciałbyś zacząć łowić karpie – koniecznie sięgnij po pierwszy tom komiksu wędkarskiego Fikoty Family! Śledź Fikoty na bieżąco w mediach społecznościowych i na kanale YouTube, a na pewno nie ominą Cię kolejne przygody zwariowanej rodzinki Fikocińskich!

Nasz komiks idealnie nadaje się na nagrody dla dzieci i młodzieży biorących udział w zawodach wędkarskich i innych wędkarskich wydarzeniach.

komiks można kupić TUTAJ

Paweł Ładniak
Paweł Ładniakhttp://pawelfishmaniak.pl/
Kocham robić to co Robię :)No Fishing - No Life
ZOBACZ TAKŻE

POPULARNE WPISY