sobota, 20 lipca, 2024
spot_img
Strona głównaPoradyJak ugotować kukurydzę?

Jak ugotować kukurydzę?

Większość z Was na forach wędkarskich zadaje pytania Jak przygotować kukurydze na ryby ?. Dlatego też postanowiłem w tym artykule opisać krok po kroku jak powinno się przygotować kukurydzę.

Przygotowanie kukurydzy, którą użyjemy do nęcenia lub jako przynęta na włos jest bardzo proste oraz kukurydza gotowana nie zawiera tyle dodatków co kukurydza konserwowa z puszki. Kukurydzą twardą, która jest nie ugotowania nie można nęcić, ponieważ to źle wpływa na trawienie karpi.

Przedstawię krok po kroku przygotowanie kukurydzy.

I. Musimy namoczyć kukurydzę. Aby kukurydza dobrze napęczniała należy ją moczyć od 12 do 24 godzin. Po namoczeniu widzimy że ziarna kukurydzy napęczniały i zwiększyła się objętość w naszym garnku, a wodę pobrały namoczone ziarna.

moczenie kukurydzy w wiaderku

II. W kolejnym kroku nie pozostaje nam nic innego jak tylko położyć garnek z naszą kukurydzą na kuchnię i gotować. Poradzę aby kukurydzę gotować od 30 do 60 minut. Po gotowaniu zostawiam garnek z kukurydzą przykrywam pokrywką i kukurydza ładnie do siebie dochodzi. Ziarenka są idealne bez mała takie jak z puszki.

UWAGA: Nie należy gotować kukurydzę z pokrywką. Radzę aby gotować kukurydzę na małym ogniu.

III. Po dojściu kukurydzy do siebie należy odsączyć resztki wody z garnka. Najlepiej wysypać kukurydzę na sito do przesiewania zanęty i wtedy nam woda ładnie spłynie.

IV. Odczekamy jak kukurydza trochę wystygnie i możemy nęcić.

Paweł Ładniak
Paweł Ładniakhttp://pawelfishmaniak.pl/
Kocham robić to co Robię :)No Fishing - No Life
ZOBACZ TAKŻE

POPULARNE WPISY