wtorek, 16 kwietnia, 2024
spot_img
Strona głównaPrasa14 Maja Międzynarodowy Dzień Karpiarza

14 Maja Międzynarodowy Dzień Karpiarza

14 Maja Międzynarodowy Dzień Karpiarza – Święto powołane przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Karpiowe, którego celem jest zrzeszanie fanów wędkarstwa karpiowego oraz promowanie łowienia w myśl zasady “Złów i wypuść”!

Wędkarstwo karpiowe jest stosunkowo młodą dziedziną wędkarstwa, jednak pierwsze wzmianki o wędkarzach nastawiających się na połów karpi sięgają już XIX wieku. Model znanego obecnie wędkarza karpiowego zaczął kształtować się na początku lat osiemdziesiątych, kiedy to w Anglii wynaleziono metodę włosową. Od tego czasu “karpiowanie” pędzi w rozwoju, intensywnie ewoluuje i zaraża swoim pięknem cały świat, w tym wędkarzy w Polsce, stając się nie tylko hobby, ale także stylem życia wielu osób.

Kiedy Obchodzimy MDK?

W założeniu jest to święto ruchome, następujące w pierwszą sobotę po 8 maja. Data została ustalona w taki sposób, aby świętowanie nie zakłócało rodzinnych planów na spędzenie długiego majowego weekendu. W ten sposób pierwsza edycja święta odbędzie się 14 maja 2022 r., w kolejnych latach będzie to 13 maja, 11 maja, 10 maja itd.

źródło: http://dzienkarpiarza.pl/

Paweł Ładniak
Paweł Ładniakhttp://pawelfishmaniak.pl/
Kocham robić to co Robię :)No Fishing - No Life
ZOBACZ TAKŻE

POPULARNE WPISY