sobota, 25 maja, 2024
spot_img
Strona głównaPoradyRio Ebro nie dla każdego?

Rio Ebro nie dla każdego?

Rio Ebro nie dla każdego? Marzenie każdego wędkarza, hiszpańska rzeka zwana mekką wędkarską, od kilkudziesięciu lat pełna karpi, sandaczy i przede wszystkim wielkich sumów.

Raj dla wędkarzy, którzy coraz liczniej przyjeżdżają z całej Europy przeżyć przygodę życia… no właśnie. Święcie przekonani, że dwumetrowych sumów nałowią się do woli, a jak te im się znudzą, będą od niechcenia łowić piękne sandacze i metrowe karpie.

Nic dziwnego, w intrenecie ciężko znaleźć relacje z nieudanych wypraw, a wiem, że większość tak się kończy. Przecież jak tu się przyznać, że z tak słynnego łowiska wróciliśmy bez sukcesów, ba, bez brania. Wynika to często z nieznajomości wody i zwyczajów tutejszych ryb ale przede wszystkim właśnie z tej pewności że biorą tu wszędzie i na wszystko.

Wielokrotnie podpływałem do wędkarzy , którzy zrezygnowani po tygodniu bez ryby pytali co robią nie tak, bo rok temu ich znajomi w tym właśnie miejscu łowili raz za razem ogromne sumy. Czy za mało pelletu sypią(najczęstsza wątpliwość) Jasne, że nie o pellet chodzi.

Po prostu nie dali sobie szansy wybierając to właśnie miejsce przy obecnym poziomie wody. Nie dali sobie szansy wierząc dumnie w swoje umiejętności i odrzucając pomoc przewodnika. I wreszcie nie dali jej sobie tkwiąc kolejny dzień w pustym miejscu.

Mam tam kilku kumpli wśród przewodników i wszyscy potwierdzają, że najwięcej jest tych dumnych kozaków, którzy uważają że skorzystanie z miejscowego przewodnika wędkarskiego splami ich honor wędkarski i podważy ich zdolności wędkarskie. No i nie plamią, nie łowią, nie relacjonują wypraw bo wstyd się przyznać.

Była ale się urwała.

Oczywiście warunkiem sukcesu nie jest wyłożenie 200 eur za pomoc fachowca, choć może się przydać . Receptą może być respekt do nowej wody, trochę pokory, sprytu i szczęścia.

piękne silne karpie z rzeki.

Miejmy nadzieję że przyszły rok umożliwi mi po raz kolejny pojechanie do Hiszpanii nad rzekę Ebro.

Rio Ebro wielkie karpie i sumy – warto przeczytać!

Adam Amigo.

Paweł Ładniak
Paweł Ładniakhttp://pawelfishmaniak.pl/
Kocham robić to co Robię :)No Fishing - No Life
ZOBACZ TAKŻE

POPULARNE WPISY