sobota, 20 lipca, 2024
spot_img
Strona głównaPopularneRelacja z Rybomanii Poznań 2017r

Relacja z Rybomanii Poznań 2017r

Sezon wędkarski został otwarty , tak w ubiegły weekend w Poznaniu odbyła się kolejna edycja Rybomanii i po raz kolejny nie zawiodła , ale po kolei . W Poznaniu melduję się piątek ten dzień to tzw ( dzień branżowy ) czyli dla firm , producentów itp itd . Do współpracy zostałem zaproszony przez firmę AKB nowego producenta kulek , pelletów na rynku Polskim która miała swoje stoisko połączone z innym produktem mianowicie łodziami do wywózki VegaBoat.

To były moje drugie targi Rybomanii w Poznaniu i śmiało mogę powiedzieć że te było dużo lepsze , więcej wystawców , więcej odwiedzających naprawdę było co robić. Poznań z roku na rok ma większy potencjał nie na darmo ta impreza jest nazywana jedną z największych w europie . Wspaniali goście za granicy tacy jak Bob Nudd oraz gwiazdy wędkarskie Polskiego rynku takie jak Kamili Walicki z całą ekipą Crazy Fisherman , Robert Adamski , wędkarska Tuba czyli Paweł i Artura mega pozytywni ludzi .

Wiele nowości pojawiło się na targach od kołowrotków karpiowych , spinningowych po niesamowite ” maszynki ” do łowienia na morzu . Tragi były rozlokowane na trzech olbrzymich halach , po za typowym sprzętem wędkarskim można było oglądać luksusowe jachty , łodzie oraz pontony , namioty oraz wszelkiego rodzaju sprzęt karpiowy . No właśnie sprzęt sprzętem ale co mocno mi utkwiło w głowie to nie zliczona ilość firm produkujących kulki proteinowe , pellety oraz wszystko co potrzebne do karpiowania . Głowa naprawdę mogła rozboleć od tych nazw i kolorów opakowań . Karpiarstwo w Polsce rozwija się niesłychanie bardzo szybko , tylko zastanawia Mnie skąd tak duża ilość nowych ” Producentów ” smakołyków karpiowych ? Ile z tego jest produktem typowo Polskim ? Tego chyba nikt nie wie , a szkoda bo wiem od ludzi że nie do końca wszyscy producenci są uczciwi w stosunku do klienta , ale to jest temat na inną porę . Co do wędkarstwa spławikowo – gruntowego czy tudzież spinningistów było to nie lada pokaz NOWOŚCI zanęt , przynęt i wszelkiego rodzaju płynów zapachowych co cieszy również . Kolejną atrakcją było piękne akwarium które miało 23000 litrów wody , a w nim piękne jesiotry , tołpygi , pstrągi , liny i potężne karpie .

W akwarium odbywały się również pokazy pracy przynęt przez testerów różnych firm z Polski i za granicy .Na targach nie mogło zabraknąć ” Grubych ryb ” czyli ekipy Wiadomości Wędkarskich na czele z Norbikiem i Sebą , chłopaków z Amigos którzy zrobili mega atmosferę – jak zawsze rozbity był obozów Łowcy na czele z Łukaszem , były przeprowadzane różne aukcje charytatywne dla dzieci takich jak Zojka. Miłą niespodzianką był większości ludziom znany z YouTuba ‘ Zaborek ‘ to jest gość pierwsza klasa.

Swoje stanowiska mieli również ” rękodzielnicy ” którzy pokazali naprawdę świetne własnoręcznie zrobione przynęty . Kolejną atrakcją dla odwiedzających targi wędkarskie była możliwość zobaczenia na żywo całej ekipy nowej Polskiej telewizji wędkarskiej Hooka.Tv jest to niesamowita ekipa zapaleńców wędkarskich oraz miłośników przyrody , można były nie tylko z chłopakami z Wędkarskiej Tuby porozmawiać ,a le również z jednym z współwłaścicieli Adamem przesympatycznym , wesołym i cały czas uśmiechniętym człowiekiem który z miłą chęcią również odpowiadał na pytania klientów ( już wkrótce wywiad z HookaTv na moim kanale ) .

 

Wędkarstwo nowoczesne to nie tylko faceci były też kobiety między innymi Claudia Darga , Karolina Błaszczyk , Monika Szatan z Garmina czy przesympatyczna Beata Makowska , dziewczyny oprócz swojej wędkarskiej wiedzy dodawały takiego jasnego koloru tej wspaniałej imprezie wędkarskiej .

Trzy dni zleciały bardzo szybko , wychodzone kilometry dały się we znaki ale warto było naprawdę pomimo dużego natłoku pracy , zmęczenia człowiek wracał szczęśliwy do hotelu w końcu robimy to co lubimy .

 

To byłby ten miły wątek tej imprezy teraz chciałbym napisać kilka słów które nie mają prawa bytu a jednak się wydarzyły i to bardzo jest smutne , już tłumaczę .. Tym razem chodzi o złodziejstwo które panoszyło się na targach , ginęły wędki , kołowrotki , przynęty między innymi słynny wobler Józka Pojedyńca który miał być przekazany na aukcję dla małej Zojki , to jest totalne skur… jak tak można !! Miejmy nadzieję że organizatorzy targów wyciągnął wnioski i na przyszłość bardziej zabezpieczą Nas przed tego typu złodziejami . Podsumowując targi w mojej ocenie było naprawdę bardzo dobrze , widać ze z roku na rok to święto wędkarskie zbiera co raz więcej miłośników wędkarstwa . Na końcu chciałbym bardzo podziękować wszystkim którzy znaleźli chwilę żeby pogadać , zrobić fotkę i wymienić się swoimi doświadczeniami natomiast  z tymi którymi się nie udało bardzo mi przykro i mam nadzieję że to nadrobimy nad wodą . Już nie długo na moim kanale wędkarskim pojawi się relacja wideo z targów .

z wędkarskim pozdrowieniem Paweł

Paweł Ładniak
Paweł Ładniakhttp://pawelfishmaniak.pl/
Kocham robić to co Robię :)No Fishing - No Life
ZOBACZ TAKŻE

POPULARNE WPISY