sobota, 25 maja, 2024
spot_img
Strona głównaPopularnePaternoster - skuteczny feeder

Paternoster – skuteczny feeder

 

Feeder to bardziej finezyjna metoda. Jeżeli chcesz zacząć przygodę z drgającą szczytówką to proponuje na początek pickera lub lżejszego feedera czym się różnią feeder a picker to już w innym artykule opiszę .

Bardzo skutecznym i prostym zestawem jest stary sprawdzony  Paternoster . Nie wymaga skomplikowanych zabiegów przy montażu, a jest bardzo praktyczny i skuteczny

Montaż wygląda następująco – po wybraniu około 70 centymetrów żyłki złóżmy ją w pętlę. Zawiązujemy klasyczny, podwójny węzeł, a po przecięciu pętli w odległości mniej więcej 35 cm od węzła uzyskujemy podstawę zestawu.


Do krótszego ramienia zawiązujemy agrafkę , a do dłuższego krętlik lub bez pośrednio haczyk . I to w zasadzie koniec zestawu. Teraz trzeba tylko do krótszego ramienia do agrafki dopiąć koszyczek, do dłuższego zaś zawiązać przypon.

Długość przyponu w moim przypadku uzależniona jest od pory roku , mianowicie w okresie zimowym i wczesno wiosennym , kiedy woda jest nadal zimna , a ryby bardzo ostrożne i przebywające na głębszej wodzie wtedy stosuje długi przypon nawet do 50 cm . Ten zestaw dobrze spisuje się w wodach stojących , ktos może zapytać a dlaczego nie ułatwić sobie i zamontować klasyczny zestaw z rurką antyspląntaniową?

Już odpowiadam zestaw powyżej ułatwia nam wyczuwanie delikatnych brań , kiedy ryby jeszcze podpływają do przynęty bardzo ostrożnie , zestaw bez rurki nie stawia rybie oporu podczas pobierania naszej przynęty i wtedy nawet te bardziej ostrożne ryby możemy przechytrzyć ,dlatego nie stosuje rurek antysplątaniowych które początkującym wydają się idealnym rozwiązaniem , jednak powodują nie potrzebne obciążenie zestawu oraz jego usztywnienie .

Paweł Ładniak
Paweł Ładniakhttp://pawelfishmaniak.pl/
Kocham robić to co Robię :)No Fishing - No Life
ZOBACZ TAKŻE

POPULARNE WPISY