niedziela, 29 stycznia, 2023
spot_img
Strona głównaPopularneMiędzynarodowe Zawody Feederowe

Międzynarodowe Zawody Feederowe

 

 

 

 

 

 

25 marca po raz drugi odbyły się w Irlandii Międzynarodowe drużynowe zawody metodą feeder , tak jak w roku ubiegłym wystartowały cztery reprezentacje krajów – Polska , Litwa , Rumunia oraz gospodarze Irlandia z takimi gwiazdami jak Philip Jackson ( który zdeklasował rywali łowiąc 9 kg ) czy Cathal Hughes to są zawodnicy czołówki europejskiej . Każda z drużyn liczyła dziesięciu zawodników , a zawody rozgrywane były w trzech różnych miejscach.

Jezioro Sillan miało wyznaczone dwie strony do łowienia tzw “caravan park” miał 16 miejsc – druga strona również 16 miejsc tzw ” deeps Lough Sillan ”  oraz trzecim miejscem było oddalone od Sillan około 5 km jezioro Namachree na którym zostało wyznaczonych 8 miejsc.

Każdy z zawodników losował gdzie będzie łowił i ja wylosowałem  ” deeps sillan ” nigdy tam nie łowiłem  , nie byłem także było wyzwanie . Dodatkowo było porobione sekcje gdzie w każdej sekcji było czterech zawodników z różnych krajów . W mojej sekcji miałem bardzo mocnego zawodnika z Irlandii Johnny który wygrał sekcję z wynikiem 4kg . Na te zawody przygotowałem mieszankę zanęty Boland ( leszcz karmel + czarny leszcz ) który przyciemnił mi zanętę , dodatkowo pinka , kastery oraz zwykłe robaki. Po zaznaczeniu na klipsie kołowrotki odpowiedniego dystansu na którym będę łowił postanowiłem zanęcić większym koszyczkiem zanęty z kasterami i tak około dwunastu takich porcji poszło w jedno miejsce które sobie obrałem na około 6 metrach głębokości .

Na początku kilka brań bardzo delikatnych , ale udaje się złowić jakieś małe płotki , brania sa bardzo chimeryczne , każde spóźnione zacięcie pozostawia ” goły haczyk ” także praktycznie trzeba trzymać rękę na wędce . Brania jak pisałem są różne , jest chwila że branie za braniem a jest moment że 30 min nic kompletnie się nie dzieje . Staram się max co 3 -4 min napełniać koszyk od nowa i zarzucać , nie robię przestojów dłuższych bo nie spełnia to moich oczekiwań .

Zawody trwają 5 godzin i czas dość szybko ucieka , łowie 3 dość duże płocie , a reszta to drobnica która melduje się prawie u Wszystkich . Po zakończeniu zawodów następuje ważenie oraz podsumowanie zawodów , napływają informacje od chłopaków którzy łowili na ” Silan Caravan park ” że tam wygrywa zawodnik z wynikiem UWAGA – 180 gr !!!! dwie ryby !!! To jest szok !! Czy daje Nam to jakąś szanse wszyscy czekamy na wyniki i okazuje się że drużynowe zajmujemy 3 miejsce czyli w stosunku do ubiegłego roku wskakujemy jedno miejsce wyżej Brawo . Jak na te brania ryb a raczej NIE brania tego dnia uważam że wypadliśmy dobrze każdy z Nas miał możliwość podpatrzeć jak każdy z zawodników łowił i należy wyciągnąć wnioski i za rok wypaść jeszcze lepiej . Chciałbym podziękować chłopakom z mojej drużyny za walkę i godne reprezentowanie Polski w zawodach . Gratulacje dla całej drużyny .

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Paweł Ładniak
Paweł Ładniakhttp://pawelfishmaniak.pl/
Kocham robić to co Robię :)No Fishing - No Life
ZOBACZ TAKŻE

2 KOMENTARZE

POPULARNE WPISY