środa, 4 października, 2023
spot_img

Łowisko Smolno

Łowisko Smolno Ideą naszą było stworzenie ekskluzywnego łowiska, które w pełni zachowa swój naturalny klimat i dzikość przyrody. Dzisiaj możemy powiedzieć, że Smolno jest jeziorem, które zyskało swoich licznych fanów. Karpiarze kochają to urokliwe miejsce, które umożliwia im łączyć pasję i jednocześnie obcować z piękną naturą w oderwaniu od tzw. “przywilejów” miejskiego życia i jego szybkiego tempa. Pięć komfortowych pomostów z wyposażonymi we wszystko, co potrzebne wędkarzowi na zasiadce namiotami, parkingiem, dużą wiatą, miejscem na rozpalenie ogniska, toaletą.  

Polodowcowy akwen pogrążony w ciszy, otoczony zwartym kompleksem lasów, pozwala w pełni oddać się pasji wędkarskiej i co istotniejsze, zresetować umysł i zrelaksować się. Ryby są dzikie i naprawdę waleczne, co pozwala na przeżycie wspaniałych emocji wędkarskich, a jezioro to miejsce jak z pocztówki.

Jezioro Smolne to zbiornik rynnowo-wytopiskowy, o średnio rozwiniętej linii brzegowej. Jezioro ma kształt nerkowaty, podłużny o przebiegu południkowym. Od strony  północnej połączone nikłym ciekiem wodnym (tzw. Przesmyk Śmierci)  z jeziorem Zdbiczno. Jezioro Smolne jest jeziorem szczytowym i dopływami są wyłącznie niewielkie cieki śródleśne, w większej części o okresowym zasilaniu jeziora w czasie obfitych opadów.

DOJAZD

Jezioro położone na terenie województwa zachodnio-pomorskiego, w gminie Wałcz, na Równinie Wałeckiej pomiędzy Szwecją a Zdbicami, na szerokości geograficznej 53º20’45.15”N, długości geogr. 16º30’33.70”E i na wysokości 111,6 m n.p.m. Znajduje się w dorzeczu rzeki  Zdbica poprzez, którą łączy się z jeziorem Zdbice.

Od miejscowości Zdbice jest to ok 7 km na południe. Najlepiej kierować się na obiekt hstoryczny Przesmyk Śmierci.

INNE

Istnieje możliwość łowienia na dodatkową wędkę.

Dane łowiska

  • Rodzaj łowiska: Komercyjne
  • Wielkość łowiska: 17 ha
  • Głębokość: śr. 4,9 m, max. 11 m
  • Ilość stanowisk: 5
  • Rekord łowiska: Karp 22,50 kg, amur 23 kg

Występujące ryby


Udogodnienia / Usługi dodatkowe

Chcesz zareklamować łowisko napisz do Mnie.

http://pawelfishmaniak.pl/kontakt/

Paweł Ładniak
Paweł Ładniakhttp://pawelfishmaniak.pl/
Kocham robić to co Robię :)No Fishing - No Life
ZOBACZ TAKŻE

POPULARNE WPISY