środa, 17 kwietnia, 2024
spot_img
Strona głównaŁowiskaŁowisko Pogalewo

Łowisko Pogalewo

Łowisko Pogalewo – leżące w powiecie wołowskim, w gminie Brzeg Dolny, to cicha i malownicza okolica. Zbiornik nie należy do największych, bo ma zaledwie powierzchnie 3,5ha.

Linia brzegowa jest bardzo urozmaicona, występują tu bardzo różne gatunki roślinności wodnej. Dno zbiornika waha się od 1,5m w strefie przybrzeżnej, okolicach trzcinowisk i wysepek do 7m na środku zbiornika. Średnia głębokość wynosi 3-4m. Woda jest przepływowa i stosunkowo głęboka co daje znakomite warunki dla tutejszych ryb.

Właściciele łowisko kupili w 2011 roku i od tego czasu jest przez nich systematycznie zarybiane dużymi karpiami i amurami. Łowisko Pogalewo zarybione niemniejszymi rybami niż 10kg i tego się trzymają. Ryby wpuszczone przez gospodarzy miały 10kg i było ich tylko kilka sztuk. Zdecydowanie ryb miała 12-15kg jednak największe wpuszczone przez gospodarzy karpie i amury miały 20-27kg.

Największą rybą pływającą w akwenie jest karp pełno łuski o wadze 27kg. Wszystkie wpuszczane przez nas ryby pochodzą z dzikich zbiorników i nie ma tu mowy o hodowanych i tuczonych karpiach ze stawów hodowlanych. Jak właściciele mówią wszystkie ryby zostały pozyskane w sposób legalny, z całkowicie legalnych źródeł!

Do wędkowania wydzielonych zostało tylko 5 dwuosobowych stanowisk co daje sporo przestrzeni i poczucie komfortu. Zasięg każdego stanowiska został zaznaczony na wodzie stałymi markerami. Na każdym stanowisku znajduję się obszerna mata karpiowa oraz trójnóg do ważenia ryb. Dużym plusem jest to, że wędkujący mają dostęp do energii elektrycznej.

Dojazd do łowiska jest asfaltową drogą w bardzo dobrym stanie bez dziur itp. Ostatni trzystu metrowy odcinek to polna droga utwardzana gruzem i tłuczniem. W okolicy łowiska znajdziemy między innymi, bardzo dobrze zaopatrzony sklep wielobranżowy a w odległości 5km od zbiornika jest duży hipermarket oraz restauracje i bary, z których można zamówić obiad, pizzę z dostawą na stanowisko.

Nieopodal łowiska (500m) funkcjonuje pub/restauracja.

Cennik i regulamin Łowiska

Przeczytaj również – PZW – OMZ Beton rozbity „FILM

Paweł Ładniak
Paweł Ładniakhttp://pawelfishmaniak.pl/
Kocham robić to co Robię :)No Fishing - No Life
ZOBACZ TAKŻE

POPULARNE WPISY