piątek, 24 maja, 2024
spot_img

Jezioro Wygonin

Jezioro Wygonin to legendarne łowisko karpiowe położone na Kaszubach o powierzchni prawie 70ha, otoczone pięknym lasem i słynące z pięknych klimatów oraz walecznych karpi.

Długość to ponad 2200 metrów i 500 metrów szerokości. Jest zróżnicowana głębokość, więcej informacji na mapce poniżej, jednak najgłębsze miejsce sięga aż 25 metrów.

Wojciech Brzostowski

Brzegi jeziora są wysokie, a od północy i wschodu zalesione. Na północnym krańcu jeziora znajduje się malowniczo położona wieś Wygonin. Położenie wśród lasów, urozmaicona linia brzegowa, nadzwyczaj zróżnicowane dno, zatopiony las, kapitalnie przezroczysta woda oraz bardzo bogaty rybostan, stanowią o dużej atrakcyjności łowiska – jednym słowem “raj” do wypoczynku oraz wędkowania.

Stanowiska karpiowe są stałe i bardzo wygodne do rozstawienia nawet dwóch namiotów. Na stanowiska nie ma dojazdu samochodem, a transport sprzętu odbywa się łódką. Większość łowisk znajduje się na znawczych głębokościach, od 5 aż do 12 m, jedynie w płytszych zatokach od 2 do 4 m. Karpie znakomicie znają zestawy karpiowe, dlatego są niezwykle nieufne, ostrożne i tym samym trudne do przechytrzenia. Na wędce, zwłaszcza przy braniach z głębokiej wody, wykazują swoją niezwykłą siłę i przebiegłość.

DOJAZD

Do łowiska można dojechać z trasy nr 20 lub 22, zjeżdżając z nich w drogę nr 214 do Starej Kiszewy, skąd trzeba skierować się na zachód, a następnie na południe w kierunku na Wygonin.

dojazd

Udogodnienia

  • Parking
  • Gastronomia
  • Domki
  • Wypożyczalnia sprzętu

Zezwolenia PZW możesz teraz łatwo kupić na platformie Fishster


Paweł Ładniak
Paweł Ładniakhttp://pawelfishmaniak.pl/
Kocham robić to co Robię :)No Fishing - No Life
ZOBACZ TAKŻE

POPULARNE WPISY