piątek, 27 maja, 2022
spot_img
Strona głównaPoradyJaki grzejnik do namiotu

Jaki grzejnik do namiotu

Dostałem na emaila kilka pytań od Was na temat ” Jak sobie radzę z zimnem w namiocie podczas jesiennych i wiosennych zasiadek . Dzisiaj chciałbym skupić się na ” grzejniku wędkarskim ” jakiego ja używam od kilku lat , o jego plusach i minusach . Kilka lat temu kupiłem grzejnik Portable Gas Heater cena w Irlandii około € 25 na tzw cartridge wymienne z gazem .

 86

Dlaczego taki model ? Ponieważ nie zajmuje dużo miejsca , a wiadomo że jadąc na kilkudniową zasiadkę każdy kawałek w aucie jest zapełniony , dlatego decyzja padła właśnie na ten grzejnik , ponieważ jest mały , łatwy w użyciu i naprawdę robi dobrą robotę . Napisze Wam jeden z przykładów w jakich warunkach używałem grzejnika i jak się spisywał . Wiosenna zasiadka kiedy dzień pomału staje się dłuższy a słońce coraz śmielej przygrzewa temperatura w dzień może nawet pokazać na termometrze nawet 15 stop na słońcu , często może nas ” uśpić ” a co za tym idzie możemy zapomnieć że noce są jeszcze jednak chłodne . Tak było i tym razem piekny ciepły dzień a nocą temperatura spadła do 0 stop . Grzejnik bardzo szybko nagrzewa w moim wypadku namiot , po niespełna 10 min miałem już 20 stop czyli robi robotę . Butla z gazem o pojemności 227 gr wystarcza na około 3-3,5 godziny pełnego grzania co naprawdę robi robotę . W irlandii koszt takiej butli to jakieś € 4 .

Minusem grzejnika jest jednak to że czuć troszkę ten gaz i dla bezpieczeństwa naszego należy zostawiać uchylony namiot , tak żeby była cyrkulacja powietrza . Warto też zwrócić uwagę na cartridge jakie kupujemy , ponieważ kiedyś kupiłem jakieś tanie gdzie nazwy niegdy wcześniej nie słyszałem i co się okazało , działał grzejnik max 5min , butla prawie że zamarzała w grzejniku !! Także lepiej zapłacić troszkę więcej ale mieć pewność że nie zmarzniemy na zasiadce . Grzejnik można używać również w przyczepach , garażach itp . Mam nadzieję że chociaż troszkę rozwiałem wasze wątpliwości .

pozdrawiam Paweł

Paweł Ładniak
Paweł Ładniakhttp://pawelfishmaniak.pl/
Kocham robić to co Robię :) No Fishing - No Life
ZOBACZ TAKŻE

POPULARNE WPISY