środa, 17 kwietnia, 2024
spot_img
Strona głównaWędkarskie GadżetyHoldcarp Digital Smart Cradle - kołyska z wagą

Holdcarp Digital Smart Cradle – kołyska z wagą

Nowość od firmy HOLDCARP – DIGITAL Smart Cradle, to nic innego jak kołyska z wbudowaną cyfrową wagą który łączy ze sobą wagę cyfrową i kołyskę. Dzięki temu zastosowaniu nie musimy dodatkowo używać statywu, wagi cyfrowej. Charakterystyczną cechą DIGITAL Smart Digital Cradle jest wodoodporny dotykowy wyświetlacz LCD o przekątnej 3,5 cala, który wyświetla dokładną wagę połowu.

W górnej części wyświetlacza LCD wyświetlany jest wskaźnik temperatury zewnętrznej, ciśnienia (hPa), wysokości n.p.m. i stanu akumulatora. Na środku wyświetlacza LCD waga ryby jest wyświetlana z dokładnością do 3 miejsc po przecinku. Smart Cradle jest przeznaczony do użytku na zewnątrz. Konstrukcja tacy wykonana jest z materiału stalowego, co zapewni długą żywotność produktu. Konstrukcja jest wyposażona w wysokiej jakości wodoodporny materiał. Nogi kołyski są wyposażone w sześć oddzielnych nóg teleskopowych, za pomocą których kołyska może być wypoziomowana w trudnym terenie.

Wysokie nogi są używane, aby zapobiec zapadnięciu w terenie. Wewnętrzna część tekstylna wykonana jest z miękkiego materiału, który zapewni doskonałą ochronę. Na dnie kołyski znajdują się grubościenne siatki przeznaczone do odprowadzania nadmiaru wody. Wyświetlacz LCD jest wodoodporny i ma uchwyt do umieszczenia go na kołysce. Połączenie między kołyską a panelem LCD jest rozwiązane za pomocą wodoodpornego złącza.

Na dole znajdują się przyciski dotykowe: TARA – MENU – PAUZA – PLAY – KG – LB.

Naciśnięcie przycisku tary rozpoczyna proces zerowania czujników wagowych. Ten proces trwa 7 sekund. Podczas procesu przycisk jest koloru białego. Przycisk ma najwyższy priorytet i jest aktywny nawet w stanie PAUSE. Po pozostawieniu ryby w kołysce i jednoczesnym naciśnięciu przycisku tary na wyświetlaczu wyświetlana jest wartość ujemna – czyli waga ujemna.

Naciskając przycisk MENU, Smart Cradle uruchamia opcję regulacji poziomu jasności wyświetlacza. Domyślny poziom jasności to 70%. Aby oszczędzać baterię, zaleca się ustawienie poziomu jasności tak niskiego, jak to możliwe. Ustawienie jasności wyświetlacza jest kontrolowane za pomocą kolumny dotykowej, podczas przewijania z nią można zmienić poziom jasności wyświetlacza. Ta funkcja jest odpowiednia do użytku nocnego, podczas tworzenia zdjęcia konieczne jest ustawienie odpowiedniego poziomu jasności wyświetlacza, aby zapobiec rozmyciu utworzonego zdjęcia ze względu na wysoką jasność zeskanowanego wyświetlacza.

Wręcz przeciwnie, w ciągu dnia zaleca się ustawienie wyższej jasności wyświetlacza. Maksymalny poziom jasności wynosi 780 cd/m2, osiągając poziom, na którym wyświetlacz jest uważany za czytelny w pełnym słońcu. Podczas ustawiania jasności na niższy poziom występuje również znaczna oszczędność baterii.

Naciśnięcie przycisku PAUSE zatrzymuje pomiar masy. Pomiar zwykle zatrzymuje się automatycznie w normalnych warunkach pogodowych, umożliwiając wykonanie zdjęcia myśliwego wraz z połowem, dzięki czemu ciężar pozostaje wyświetlany nawet po podniesieniu połowu z kołyski. Przycisk służy do zatrzymania pomiaru masy, jeśli nie można użyć zaprogramowanej funkcji automatycznego zatrzymania. Ta funkcja porównuje dwa kolejne pomiary masy chwytliwej. Jeśli spełniony jest warunek wstępnie zdefiniowanej wielkości odchylenia między dwoma pomiarami, aktywowana jest funkcja automatycznego zatrzymania pomiaru. Przycisk PAUSE ma najwyższy priorytet.

Naciśnięcie przycisku PLAY przywraca pomiar wagi. Ten przycisk ma najwyższy priorytet.

Naciśnięcie przycisków KG i LB zmienia jednostkę wyświetlanej catchweight. Przycisk jest NIEAKTYWNY podczas zatrzymywania pomiaru masy chwytliwej.

Po naciśnięciu wyświetlacza w środkowej części (wyświetlana liczba wagowa) przełącza się on w tryb wyświetlania masy bez wyświetlania dodatkowych danych, takich jak temperatura, ciśnienie, wysokość, miernik baterii i dolny panel z przyciskami. Naciśnij ponownie środek ekranu, aby przywrócić oryginalny widok trybu. Tryb ten jest również aktywny po zatrzymaniu pomiaru masy w połowie.

Automatyczne zatrzymanie pomiaru masy jest aktywowane, gdy spełniony jest warunek niewielkich odchyleń między każdym interwałem pomiarowym. Mikrokontroler ocenia zmierzone wartości masy, a następnie porównuje dwie kolejne wartości. Jeśli różnica między tymi dwiema wartościami spadnie poniżej wstępnie zdefiniowanego poziomu, pomiar zatrzyma się automatycznie, dopóki użytkownik nie naciśnie przycisku PLAY. Funkcja ta służy do wyeliminowania błędu pomiaru, który byłby spowodowany fizycznym naciśnięciem przycisku na wyświetlaczu, ponieważ wyświetlacz jest mocno przymocowany do powierzchni aktywnej/ważącej wagi wagi cyfrowej.

Parametry techniczne:

• urządzenie elektroniczne do pomiaru wielkości wagi z zakresem ważenia 0,5kg – 50kg

• Posiada trzy pary chowanych teleskopowych nóg, które służą do eliminacji nierówności terenu.

• zawiera cztery elementy skrobiowe służące do zabezpieczenia konstrukcji podczas użytkowania

• złącza kablowe pomiędzy kołyską a wyświetlaczem LCD zapewniają stopień ochrony IP67

• Kolorowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości 480×320 pikseli o przekątnej 3.5″ (8.9cm) z uchylnym uchwytem do konstrukcji

• Rezystancyjna powierzchnia dotykowa 3.5″ (8.9cm) do sterowania urządzeniem

• ochronne szkło hartowane, które jest odporne na zarysowania i niezawodnie chroni wyświetlacz LCD

• zasilanie urządzenia za pomocą znormalizowanych baterii alkalicznych: 6F22 (bateria litowa 1200mAh), 6LR61, 6LF22.

• zasilanie z własnego źródła zewnętrznego z napięciem wyjściowym DC od 6V do 24V ze złączami FASTON 4.8mm

• zakres temperatur pracy: -5°C do 35°C

• zewnętrzne wymiary robocze: dł. x szer. x wys.: 140 x 73 x 40 – 62 [cm]

• wewnętrzne wymiary obszaru ważenia czynnego: dł. x szer. x wys.: 110 x 61 x 30 [cm]

• wymiary transportu zewnętrznego: dł. x szer. x wys.: 70 x 70 x 20cm

• waga całkowita: 7,5kg

• Pobór prądu: 0.07A dla poziomu luminancji wyświetlacza 180 cd/m2 i 0.12A dla poziomu luminancji wyświetlacza 780 cd/m2 przy napięciu zasilania 5.0V

Funkcje:

• Precyzyjny wskaźnik stanu akumulatora z 5-stopniowym obrazowaniem

• zerowanie wagi

• Dostosuj poziom jasności wyświetlacza

• przerwanie/wznowienie – przycisk umożliwiający wykonanie zdjęcia połowu wraz z wyświetlaną wagą ryby na wyświetlaczu LCD

• wyświetlacz wagi przełącznika w KG lub LB

• wyświetlacz temperatury zewnętrznej

• wyświetlacz ciśnienia

• Wyświetlanie wysokości

• zasilanie: bateria 12V o pojemności min 7Ah, która zapewnia pracę przez min. 48 godzin ciągłej pracy lub przy użyciu standardowych baterii ALKALICZNYCH: 6F22 (bateria litowa 1200mAh), 6LR61, 6LF22

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Paweł Ładniak
Paweł Ładniakhttp://pawelfishmaniak.pl/
Kocham robić to co Robię :)No Fishing - No Life
ZOBACZ TAKŻE

POPULARNE WPISY