poniedziałek, 5 czerwca, 2023
spot_img
Strona głównaŁowiskaGlinianki Szczęśliwickie

Glinianki Szczęśliwickie

Warszawa nie może się pochwalić dużą ilością zbiorników, jezior w których wędkarze mieli by sporo zabawy z wędką. Jednym z takich łowisk jest glinianka umiejscowiona w Parku Szczęśliwickim położonym na Ochocie, pomiędzy ulicą Włodarzewską a Drawską. Park powstał w latach 60-tych XX wieku. Nazwa pochodzi od wsi Stenclewice, która w XVI wieku należała do rodziny Stenclewskich. Park zajmuje powierzchnię ponad 30 hektarów. Teren parku, ze względu na wydobycie gliny do cegielni braci Oppenheimów nie został zabudowany umocnieniami Twierdzy Warszawa, leżąc między fortami Szczęśliwice a Rakowiec. Przez starszych mieszkańców Szczęśliwic park nadal bywa nazywany “Glinki” lub “Gllinianki”

Nadzór nad Gliniankami sprawuje aktywnie działające lokalne koło Mazowieckiego Polskiego Związku Wędkarskiego (Koło PZW nr 7 Warszawa Ochota). Można tutaj złowić: karpie, szczupaki, amury, tołpygi, sumy, węgorze, okonie, karasie, a nawet liny i leszcze.

Zbiornik Glinianki Szczęśliwickie o powierzchni ok. 7 ha. Głębokość jest zróżnicowana, a mianowicie miejscami jest do 3 metrów, a gdzieniegdzie dochodzi nawet do 5 a nawet 6 metrów.

Paweł Ładniak
Paweł Ładniakhttp://pawelfishmaniak.pl/
Kocham robić to co Robię :)No Fishing - No Life
ZOBACZ TAKŻE

POPULARNE WPISY