wtorek, 3 października, 2023
spot_img
Strona głównaPoradyWędka karpiowa do 300zł

Wędka karpiowa do 300zł

Często pytacie o wędkę karpiową do 300zł, wędka jest kluczowym elementem naszego zestawu wędkarskiego, bez względu na to, jaką metodę wędkarską preferujemy. Zawsze powtarzam, że najlepiej wybrać wędkę nie przez internet (chyba że już mieliśmy ja w rękach i nam pasuje), a najlepiej udać się do sklepu stacjonarnego i na własne oczy sprawdzić co nam tak naprawdę leży w dłoni.

Wybór wędki, to bardzo często zadanie niełatwe i to z kilku powodów. Podobnie jest w wędkarstwie karpiowym, gdzie rynek jest niezwykle bogaty w produkty o bardzo dużej rozbieżności cenowej. Ale czy zawsze drogie musi oznaczać lepsze?

Zaczynamy od kultowej wędki Daiwa Black Widow

Firma Daiwa wprowadziła na rynek bardzo udany model karpiówki Black Widow. Do wyboru mamy różne modele tej serii zarówno dwuelementowe jak i trzyelementowe o długości 360 cm lub 390 cm. Ogromnym plusem jest również możliwość wyboru z wędki z pięciu stopni ugięcia, m.in. standardowe 3 czy 3,5 lbs. Kij ten charakteryzuje się bardzo dobrym stosunkiem ceny do jakości.

Wędzisko jest starannie wykonane, widać to chociaż po jakości materiałów, z jakiego wykonano każdy element jak i całe wędzisko, zarówno uchwyty, jak i przelotki wyglądają bardzo solidnie i takie są. Warto zwrócić uwagę na wagę kija, przy długości 3,6 metra wynosi około 370 gram jest to bardzo dobry wyniki biorąc pod uwagę cenę, jak i wykonanie. Jej cena oscyluje pomiędzy 210zł a 250zł.

Kolejna wędka to Prologic C1

Dzisiaj chciałbym przedstawić wam serię, która mieści się w wybranym przedziale cenowym a mianowicie C1 alpha. Niezwykle popularna seria wędzisk C1 w odnowionej wersji. Od teraz kije te są jeszcze mocniejsze, a ich solidniejsze blanki charakteryzują się wspaniałą półparaboliczną akcją.

Tu również mamy do wyboru wędki dwu lub trzy składowe o różnej krzywej ugięcia. Wędka wykonana z dobrych materiałów, czyli jak poprzednie wędki na blanku węglowym. Przelotki Sic z wkładami porcelanowymi jak podaje producent to dla mnie dobre rozwiązanie, bo sprawiają wrażenie, że są dobrze wykonane. Całość wykonania wędki sprawia pozytywne wrażenie.

Paweł Ładniak
Paweł Ładniakhttp://pawelfishmaniak.pl/
Kocham robić to co Robię :)No Fishing - No Life
ZOBACZ TAKŻE

POPULARNE WPISY