poniedziałek, 22 lipca, 2024
spot_img
Strona głównaRecenzje SprzętuEchosonda Deeper Smart Sonar CHIRP+ 2

Echosonda Deeper Smart Sonar CHIRP+ 2

Najnowsze i najbardziej zaawansowane urządzenie marki DEEPER to CHIRP+ 2.0! Mikołaj w tym roku przyszedł do mnie troszkę szybciej, widocznie byłem grzeczny, dziękuję Deeper Polska, ale do rzeczy. Urządzenie Deeper CHIRP+ 2.0 jest unikatowe na skale światową z uwagi, że pierwszy raz wykorzystano technologię potrójnej wiązki skanowania.

Dla osób, które nie znają lub nie słyszały o litewskim produkcie, napiszę kilka ważnych informacji.

Sonda ma kształt niedużej kuli, jest bezprzewodowa i ma za zadanie ułatwić nam zbadanie łowiska bez używania środków pływających. Jedynie co potrzebne nam będzie to w miarę mocne wędzisko i wytrzymała żyłka, którą mocujemy za uchwytu naszego Deepera. Kolejnym krokiem to już jest zarzucenie sondy do wody, podobnie jak to robimy z markerem. Wyświetlaczem sonaru jest ekran naszego smartfonu, który za pomocą specjalnego uchwytu mocujemy przy wędce.

Jak to działa

Następnie włącz aplikację na telefonie lub tablecie “Fish Deeper” (którą pobierzesz za darmo w sklepie PLAY) klikając w połącz oraz wybierając rodzaj sesji echosondy do wyboru mamy łowienie z łodzi, z brzegu oraz z pod lodu. Po zarzuceniu sondy do wody urządzenie samoczynnie się włączy i zacznie być widoczne w sieci Wifi. Aby połączyć się z naszym Deeperem należy za pomocą wifi wybrać sieć o nazwie swojego urządzenia.

Jak Używać

Zwijamy w umiarkowanym tempie by odczyty były jak najlepsze. W ten sposób skanujemy to co dzieje się pod wodą oraz tworzymy mapy batymetryczne za pomocą GPS, które umieszczane są na mapie, do której zawsze możemy wrócić w portalu Lakebook oraz historii aplikacji. Pamiętaj, że każdy z otworów montażowych w echosondzie Deeper CHIRP+ służy do innego rodzaju łowienia.

Precyzja, która zbliża Cię do sukcesu
Sonda zapewnia separację celu na poziomie 1 cm. Dzięki temu bez problemu zlokalizujesz odpowiednie gatunki w otoczeniu innych ryb. Urządzenie minimalizuje zakłócenia pochodzące z powierzchni oraz hałasy. Pozwala to nam na uzyskanie precyzyjnych odczytów w bardzo płytkiej wodzie oraz precyzyjną lokalizację ryb nawet 15 cm od powierzchni.

Co nowego?
Echosonda Deeper CHIRP+ 2 jest wyposażona w nowy moduł Wi-Fi, który gwarantuje lepsze i bardzie stabilne połączenie do 120 m. Oprócz tego urządzenie generuje własny sygnał Wi-Fi, co oznacza nie tylko stabilne połączenie z Twoim urządzeniem, brak konieczności korzystania z mobilnego transferu danych. Co więcej, echosonda jest mała i lekka, więc bez problemu zmieści się w Twojej skrzynce wędkarskiej, a nawet kieszeni.

Precyzja

Szybciej lokalizuj skupiska ryb, skanując obszar za pomocą wiązki o szerokim kącie 47° (100 kHz). Użyj wiązki o średnim kącie 20° (240 kHz), żeby zawęzić miejsce poszukiwania ryb. Namierzaj poszukiwane gatunki za pomocą bardzo szczegółowej wiązki o wąskim kącie 7° (675 kHz).

Mocowanie do środków pływających

Wędkowanie z kajaka – Echosondę Deeper CHIRP+ 2 zamontujesz na kajaku w kilka sekund – bez wiercenia, kabli czy baterii. Echosonda jest idealna do łowienia z deski SUP i bezproblemowo zmieści się w luku lub w skrzynce. Zastosuj metodę trolingowania i mapuj teren lub zarzuć echosondę tam, gdzie trudno jest Ci dotrzeć.

Wędkowanie pod lodem – Echosonda Deeper CHIRP+ 2 to urządzenie typu flasher, co oznacza, możesz łatwo zmieniać przeręble bez konieczności używania przetworników lub przewodów. Wystarczy wywiercić otwór i zapuścić echosondę Deeper, aby zobaczyć moment, w którym poszukiwany przez Ciebie gatunek złapie przynętę.

Bateria

W Deeper CHIRP+ 2.0 mamy do czynienia z nową technologią szybkiego ładowania co znacznie skraca czas podłączania go do źródeł zasilania.

Ładowanie/ Technologia ładowania:

Szybkie ładowanie 80% w 45 min. 100% w 75 min.

Akumulator wewnętrzny:

Li-Ion, 3.8V, 1300 mAh

Zasilacz (brak w zestawie – tylko kabel USB):

Wejście 110 V / 220 V. Wyjście Micro USB, 5 V 2 A.

mapy batymetryczne
dane techniczne

Produkty Deeper objęte są 5 letnią gwarancją producenta.

Na wiosnę na pewno pojawi się film na moim kanale YouTube oraz na Facebooku.

Dziękuję firmie Deeper Polska za prezent.

Dzięki Mikołaju

Z wędkarskim pozdrowieniem

Paweł Fishmaniak

Paweł Ładniak
Paweł Ładniakhttp://pawelfishmaniak.pl/
Kocham robić to co Robię :)No Fishing - No Life
ZOBACZ TAKŻE

POPULARNE WPISY