poniedziałek, 22 lipca, 2024
spot_img
Strona głównaPopularneDzień Wędkarza - 19 marca czy 23 czerwca?

Dzień Wędkarza – 19 marca czy 23 czerwca?

Dzień wędkarza – 19 marca czy 23 czerwca? od jakiegoś czasu wzbudza sporo emocji wśród wędkarzy w intrenecie, jeszcze do nie dawana datą jaką Polski Związek Wędkarski honorował był to dzień 19 marca. W roku 2017, 17 marca podczas na Nadzwyczajny Krajowym Zjeździe Delegatów PZW została zmieniona data na 23 czerwca.

Według działaczy PZW 19 marca był wyjątkowo niefortunną datą na wędkarskie święto, ponieważ 19 marca 1950 roku komunistyczna władza zlikwidowała założone jeszcze przed II wojną światową niezależne, samorządne towarzystwa wędkarskie i rozwiązała ich wolne stowarzyszenie. Prezes Teodor Rudnik na łamach gazety Wędkarski Świat dał takie wyjaśnienie.

23 czerwca jest datą obchodów wędkarskiego święta przez większość federacji wędkarskich. Poza tym jest to Dzień Ojca, koniec roku szkolnego i początek lata, a więc idealny czas na wędkarskie święto nad wodą, zwłaszcza w przyjacielskim, rodzinnym gronie. To zdecydowanie lepsza data niż poprzednia. Przyszłość pokaże, czy ta nowa tradycja znajdzie uznanie wśród wędkarzy.

źródło – Wędkarski Świat

Ja osobiście obchodzę dzień wędkarza 19 marca tak się przyzwyczaiłem i bez żadnych politycznych podtekstów ta data mi odpowiada, natomiast 23 czerwca z miłą chęcią obchodzę dzień Ojca.

Chciałbyś wyrobić kartę wędkarską to jest temat dla Ciebie – Egzamin na kartę wędkarską

Jeśli nie subskrybujesz jeszcze mojego kanału na YouTube zapraszam – FishmaniakTv

Paweł Ładniak
Paweł Ładniakhttp://pawelfishmaniak.pl/
Kocham robić to co Robię :)No Fishing - No Life
ZOBACZ TAKŻE

POPULARNE WPISY