piątek, 24 maja, 2024
spot_img
Strona głównaHot NewsWielkopolskie. Setki kilogramów śniętych ryb wyławiane z Jeziora Niepruszewskiego

Wielkopolskie. Setki kilogramów śniętych ryb wyławiane z Jeziora Niepruszewskiego

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego otrzymało z soboty na niedzielę w nocy, od wędkarzy z powiatu poznańskiego, informację o znalezieniu śniętych ryb w Jeziorze Niepruszewskim.

Powołany sztab kryzysowy podjął decyzję o tymczasowym zamknięciu kąpieliska w Niepruszewie oraz Owocowej Plaży w Zborowie. Tymczasowo zniesiono zakaz poruszania się po akwenie sprzętem motorowodnym.

Wstępne wyniki badań próbek wody (poziom natlenienia, przewodność, pH wody) wskazują, że powodem śmierci ryb w Jeziorze Niepruszewskim była przyducha. Na bardziej szczegółowe wyniki trzeba jednak trochę poczekać.

Wypowiedź jednego z wędkarzy.

– Jest niski stan wody i jak przyszedł w nocy pierwszy opad deszczu to spowodowało, że momentalnie ta woda się wymieszała i wpłynęło to dość niekorzystnie na ryby. Podejrzewam jednak, że ta ilość wody, która teraz spadła powinna, już poprawić natlenienie, ale z tego co czytałem to jest 2,5 proc., a powinno być około 6 proc. – dodał wędkarz. Zauważył także, że w okolicy nie ma żadnych zakładów przemysłowych – Więc nie sądzę, żeby to była kwestia zrzutu ścieków, albo innych chemicznych rzeczy – powiedział.

żródło – PolsatNews

Paweł Ładniak
Paweł Ładniakhttp://pawelfishmaniak.pl/
Kocham robić to co Robię :)No Fishing - No Life
ZOBACZ TAKŻE

POPULARNE WPISY