sobota, 18 maja, 2024
spot_img
Strona głównaŁowiskaŁowisko Wodna Kraina Wilga

Łowisko Wodna Kraina Wilga

Łowisko to znajduje się niedaleko Warszawy. Dzieli je od stolicy tylko 59km. Znajduje się w miejscowości Wilga. Jeżeli chodzi o zbiornik przeznaczony dla wędkarzy to jego głębokość wynosi od 1,5-3 metrów.

“Wodna Kraina” to kompleks rozrywkowo-rekreacyjny o całkowitej powierzchni 150 h, położony w Wildze. Na terenie znajduje się kilka zbiorników w tym jeden o powierzchni 40 h.

Łowisko Wodna Kraina przez ponad 25 lat w chronionych stawach, bez żadnej ingerencji ze strony człowieka wytworzyły się populacje dużych osobników.

Dominują karpie o wielkości od 5kg do 25 kg, amury od 8kg do 20 kg i szczupaki od 5 kg do 20 kg. Łowisko to 3 akweny wodne 40ha, 25ha i 1ha natomiast głębokość łowiska to od 1m do 3 metrów.

karp

Dla miłośników łowienia wielkich karpii łowisko otwarte jest całą dobę.
Jak każde komercyjne łowisko wędkarskie Wodna Kraina pobiera opłaty. Zezwolenie na dobę dla jednego wędkarza 100zł/jedna doba (trzy wędki), Zezwolenie na dobę dla jednego wędkarza feeder / spławik 70zł/jeden dzień (dwie wędki), a tutaj cały cennik Wędkarze mogą także za opłatą wypożyczyć łódkę. Na obydwu rodzajach łowisk obowiązuje telefoniczna rezerwacja. Tutaj znajdziecie REGULAMIN łowiska.

Dom do wynajęcia

ATRAKCJE

Niska liczba ludności (5200 mieszkańców na 119 km²), przyjemny klimat i nietknięty przez człowieka krajobraz sprawiają, że gmina Velga jest idealnym miejscem do wypoczynku. Lasy sosnowe na wydmach produkują zdrowe olejki eteryczne. Ciągnące się wzdłuż Wisły pasmo urodzajnych gleb madowych sprzyja rozwojowi ogrodnictwa oraz sadownictwa. Położone na terenie gminy Osiedle Wypoczynkowe dysponuje w miesiącach letnich 5000 prywatnych działek wypoczynkowych. Pozwala to na przyjęcie nawet 25 000 gości w sezonie.

Gmina Wilga szczyci się również Prezydenckim Centrum Wypoczynkowym na terenie Rudy Talubuskiej.

W pobliżu Wilgi znajduje się wiele drzew pamięci. Najpiękniejsze okazy to dąb. Józefa Dwernickiego w Leśniczówce Cyganówka oraz dwa dęby szypułkowe na Cmentarzu Wilskim.

Wydmy w okolicach Mariańskiego Porzecza porasta dwuigłowa sosna Banksy z Ameryki Północnej.

Kontakt do łowiska:

Andrzej Goliszewski
 512 464 836
 Hanna Domańska
 512 464 846

Przeczytaj również – http://pawelfishmaniak.pl/lowisko-bielawa-perlowa-zasiadka/

Sprawdź mój kanał – https://www.youtube.com/user/pabloswidnik/videos

Paweł Ładniak
Paweł Ładniakhttp://pawelfishmaniak.pl/
Kocham robić to co Robię :)No Fishing - No Life
ZOBACZ TAKŻE

POPULARNE WPISY